ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

برداشتی آزاد از شاسی‌بلند برقی آستون مارتین برای سال ۲۰۲۵

اگرچه چهره نهایی اولین شاسی بلند آستون مارتین یا همان DBX دیگر برای بسیاری از طرفداران این برند بریتانیایی فاش شده است، اما همچنان هر از گاهی تصاویر و رندرهایی خلاقانه از باز طراحی آن ...

سپهر عظیمی
نوشته شده توسط سپهر عظیمی | ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۹:۱۵

اگرچه چهره نهایی اولین شاسی بلند آستون مارتین یا همان DBX دیگر برای بسیاری از طرفداران این برند بریتانیایی فاش شده است، اما همچنان هر از گاهی تصاویر و رندرهایی خلاقانه از باز طراحی آن منتشر می‌شود. جیقی هان، طراح اهل چین به تازگی یک رندر چشمگیر از DBX خلق کرده که جای تامل دارد. این طرح می‌تواند به خوبی بیانگر دیدگاه آستون مارتین نسبت به تولید یک شاسی‌بلند تمام برقی برای سال 2025 باشد،‌ زمانی که این کمپانی قصد دارد تا طیف جدیدی از محصولات برقی خود را راهی بازار کند.

هان کسی است که در دانشکده هنر و طراحی کالیفرنیا تحصیل کرده و امروز در لس آنجلس زندگی می‌کند. در واقع او به ایالات متحده مهاجرت کرده تا رویاهای خود در طراحی خودرو را دنبال کند.

شاسی‌بلند برقی آستون مارتین

در دنیای هان، این خودرو EV به وجود آمده تا به گفته خودش، فرصت‌های بیشتری برای طراحی و چیدمان زیبایی، فراهم کند. شیب سقف و حالت رو به عقب آن، سعی می‌کنند این خودرو را چیزی ما بین آنچه که DBX قرار است باشد و آنچه که در ونتیج می‌توان دید، نشان دهند.

با این حال، فریبنده‌ترین بخش طراحی خارجی این رندر، شیوه باز شدن درهای آن است. در حالی که به نظر می‌رسد با خودرویی چهار درب مواجه ایم، اما با کمی دقت، در می‌یابیم که دو درب تعبیه شده در جلو، برای دسترسی به فضاهایی کاربردی هستند که می‌توان اشیای مختلف را درون آنها قرار داد.

شاسی‌بلند برقی آستون مارتین

این ایده خلاقانه به لطف فضای باز حاصل از نصب موتورهای الکتریکی است که جای کمتری در بخش جلوی خودرو نسبت به موتور بنزینی، اشغال می‌کنند. البته طراح برای حفظ امضای محصولات آستون مارتین، کماکان کاپوت خودرو را طویل و بلند طراحی کرده است.

هان در این باره می‌گوید: «فضاهای کاربردی برای قرار دادن چمدان‌ها در نزدیکی گلگیرهای جلو، اصلی‌ترین ویژگی طراحی این خودرو به شمار می‌روند. این موضوع سبب شده که گرافیک پنجره‌ها را تا روی گلگیرها هم بتوان ادامه داد.»

شاسی‌بلند برقی آستون مارتین

این پروژه تا سال 2025 بر اساس برنامه جامع آستون مارتین برای الکتریکی شدن، آماده بهره‌برداری می‌شود. قطعا این خودروساز انگلیسی بر روی موفقیت اولین کراس اوور خود، حساب زیادی باز کرده‌است.

همان طور که ماه گذشته آستون فقط در آمریکا، حدودا 90 سفارش جدید برای DBX دریافت کرد. با این اوصاف، می‌توان از DBX به عنوان ناجی آستون مارتین یاد کرد که در این مسیر، باید با امثال پورشه کاین هم به رقابت بپردازد.

شاسی‌بلند برقی آستون مارتین

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی