ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

کارمزد فروشگاه مایکروسافت برای بازی‌ها به ۱۲ درصد کاهش می‌یابد

مایکروسافت امروز با اعلام کاهش کارمزدش از بازی‌های ویندوز استور، صنعت بازی‌های کامپیوتری را غافل‌گیر کرد. این غول فناوری می‌گوید از تاریخ ۱۰ مرداد سهم خود از فروش بازی‌های این فروشگاه را از ۳۰ به ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۵

مایکروسافت امروز با اعلام کاهش کارمزدش از بازی‌های ویندوز استور، صنعت بازی‌های کامپیوتری را غافل‌گیر کرد. این غول فناوری می‌گوید از تاریخ ۱۰ مرداد سهم خود از فروش بازی‌های این فروشگاه را از ۳۰ به ۱۲ درصد کاهش می‌دهد.

«مت بوتی»، مدیر ایکس باکس گیم استودیوز می‌گوید: «توسعه‌دهندگان مهم‌ترین بخش در ارائه بازی‌های عالی به بازیکنان هستند و می‌خواهیم آن‌ها در پلتفرم‌های ما به موفقیت دست یابند. سیاست شفاف و بی‌قید و شرط سهم درآمد به معنای این است که توسعه‌دهندگان می‌توانند بازی‌های بیشتری را برای شمار بیشتری از کاربران عرضه کنند و با این کار به موفقیت تجاری بهتری دست یابند.»

البته این تغییر فقط برای بازی‌های PC اعمال می‌شود و روی بازی‌های ایکس باکس اثر نمی‌گذارد. سهم درآمد جدید فروشگاه مایکروسافت مشابه اپیک گیمز خواهد شد و فشار بیشتری به فروشگاه استیم وارد می‌کند. شرکت «ولو» (Valve) در حالت عادی در فروشگاه استیم از توسعه‌دهندگان سهمی ۳۰ درصدی دریافت می‌کند. اما اگر فروش یک بازی از مرز ۱۰ میلیون دلار بگذرد، این سهم به ۲۵ درصد کاهش می‌یابد. با گذشت رقم فروش از ۵۰ میلیون دلار، سهم درآمد استیم ۲۰ درصد دیگر کاهش پیدا می‌کند.

با وجود کارمزد بالاتر استیم، این فروشگاه هنوز بیشترین سهم بازار را در میان توسعه‌دهندگان دارد، هرچند خیلی از آن‌ها معتقدند که این رقم منصفانه نیست. مایکروسافت و اپیک همواره در جلب نظر توسعه‌دهندگان برای عرضه بازی‌ها روی فروشگاه‌های خود با چالش روبرو بوده‌اند. حالا شاید این کاهش کارمزد به مایکروسافت کمک کند تا بتواند افراد بیشتری را به ویندوز استور بیاورد.

آقای بوتی همچنین وعده افزایش اعتمادپذیری و سرعت دانلود در فروشگاه مایکروسافت را داده است. این شرکت می‌خواهد رابط کاربری فروشگاه خود را به کلی متحول کند و همه این اقدامات احتمالا بخشی از استراتژی بزرگ‌تر مایکروسافت برای جذب توسعه‌دهندگان و کاربران جدید است.

مدیر ایکس باکس گیم استودیوز می‌گوید: «می‌دانیم که هنوز باید کارهای زیادی انجام دهیم، اما با توجه به واکنش گیمرها و توسعه‌دهندگان بازی‌های PC، فکر می‌کنیم با سرمایه‌گذاری‌هایمان در مسیر درستی قرار داریم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • anaxeonoldminds
    anaxeonoldminds | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

    این شد یه چیزی. یه موجی رو اپیک راه انداخته که واقعا خوبه. البته یه دلیلی داره که مایکروسافت هیچ وقت تویه این دادگاه ها و سنا ها نیست. اونم اینه که مثل آدم تجارت میکنه.

مطالب پیشنهادی