ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

قابلیت «جستجوی دقیق» به‌عنوان مهم‌ترین ویژگی ایرتگ اپل در ایران فعال نیست

ایرتگ پس از کش و قوس فراوان بالاخره در مراسم بهاره اپل رونمایی شد؛ ردیاب ۳۰ دلاری اپل که به کمک تکنولوژی اولتراوایدبند و بلوتوث به شما اجازه می‌دهد وسایل خود مانند دسته‌کلید یا کوله‌پشتی ...

کورش چایچی
نوشته شده توسط کورش چایچی | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰

ایرتگ پس از کش و قوس فراوان بالاخره در مراسم بهاره اپل رونمایی شد؛ ردیاب ۳۰ دلاری اپل که به کمک تکنولوژی اولتراوایدبند و بلوتوث به شما اجازه می‌دهد وسایل خود مانند دسته‌کلید یا کوله‌پشتی را پیدا کنید. در این میان قابلیت جستجوی دقیق ایرتگ یکی از مهم‌ترین و جالب‌ترین ویژگی‌های آن است که در زمان بررسی دیجیاتو متوجه شدیم در ایران فعال نیست. ویدیوی نگاه اولیه ما به ایرتگ را می‌توانید در ادامه تماشا کنید.

تماشای ویدیو از آپارات

تماشای ویدیو از یوتوب

«جستجوی دقیق» یا «Precision Finding» به کمک تکنولوژی اولتراوایدبند و چیپ اختصاصی U1 اپل، به کاربر اجازه می‌دهد تا مکان دقیق ایرتگ را با دقت بسیار بالا و در محیط داخلی پیدا کند. اپل روی این ویژگی مانور زیادی داد و در واقع یکی از وجوه تمایز ایرتگ با ردیاب‌های دیگری همچون تایل نیز در همین قابلیت جستجوی دقیق است.

در زمان بررسی ایرتگ متوجه شدیم این قابلیت وابسته به سیستم ناوبری اپل مپس است که در ایران کار نمی‌کند. برای راه‌اندازی جستجوی دقیق باید در اپلیکیشن فایند مای اپل روی گزینه جهت‌یابی بزنید تا به اپل مپس منتقل شوید. در همین اپلیکیشن، منوی پاپ‌آپی نمایان می‌شود که از عدم کارایی اپل مپس در منطقه فعلی می‌گوید؛ منطقه فعلی هم یعنی ایران.

ایرتگ

جستجوی دقیق ایرتگ به ناوبری اپل مپس وابسته است، ولی هیچ‌کدام از سرویس‌های ناوبری اپل مپس در ایران فعال نیست. در نتیجه مهم‌ترین ویژگی و وجه تمایز ایرتگ اپل در ایران به‌درستی کار نمی‌کند. به غیر از این تمامی ویژگی‌های ایرتگ مانند حالت گمشده یا ردیابی آن در اپلیکیشن فایند مای به درستی کار می‌کند. البته همان‌طور که در ویدیوی بررسی به آن اشاره کردیم، این قابلیت نیازمند این است که یکی از محصولات اپل از جمله آیفون، اپل واچ یا مک‌بوک در نزدیکی ایرتگ شما حضور داشته باشد یا از آن حوالی عبور کرده باشد.

در هر صورت اگر قصد خرید ایرتگ را دارید، به این نکته توجه کنید که یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین ویژگی‌ها‌ی آن در ایران کار نمی‌کند. بنابراین پرداخت هزینه‌ای بالغ بر ۳ میلیون تومان برای یک ردیاب ۳۰ دلاری و جاسوئیچی ۴۰ دلاری آن شاید چندان منطقی نباشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی