پایان وضعیت قرمز کرونایی در اکثر نقاط کشور؛ عبور از قله موج چهارم

پایان وضعیت قرمز کرونایی در اکثر نقاط کشور؛ عبور از قله موج چهارم

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رنگ‌بندی جدید کرونایی شهرهای کشور را در اپلیکیشن ماسک اعلام کرد که بر اساس آن تعداد شهرهای دارای وضعیت قرمز به 46 شهر کاهش یافته است.

با کاهشی شدن روند ابتلا در اکثر نقاط کشور و عبور از قله موج چهارم شیوع کرونا، از امروز تمامی مراکز استان‌ها به جز چهار شهر بندر عباس، ایلام، اهواز و خرم‌آباد از وضعیت قرمز خارج شدند. روند بستری در این چهار مرکز استان هنوز از وضعیت افزایشی خارج نشده و لذا همچنان قرمز هستند.

وضعیت قرمز کرونایی

بر اساس این گزارش، 46 شهرستان در وضعیت قرمز به سر می‌برند که تعداد آن‌ها نسبت به هفته گذشته روند کاهشی داشته است. علاوه‌بر آن 263 شهرستان نارنجی و 139 شهرستان زرد هستند که تعداد شهرهای نارنجی و زرد نسبت به گزارش قبلی افزایش یافته است. هیچ شهری نیز در وضعیت آبی قرار ندارد.

بنا به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اگرچه در مجموع روند بیماری و ورودی به بیمارستان‌ها نزولی شده است، اما میزان بیماران بستری بیمارستان‌ها زیاد است.

وی با بیان این که شهر‌های خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، هرمزگان و تهران به دقت و مراقبت بیشتری نیاز دارند، ابراز امیدواری کرد به زودی این استان‌ها هم از این وضعیت خارج شوند.

ممنوعیت سفر در عید فطر

به دلیل وجود ویروس‌های جهش‌یافته جدید و مشاهده چند مورد مبتلا به این ویروس‌ها در ایران، رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی به منظور پیشگیری از افزایش مجدد روند بیماری ضروری است.

طبق پیشنهاد ارائه شده از سوی کمیته‌های تخصصی ستاد ملی کرونا، محدودیت‌های اعمال شده در شهرهای نارنجی و قرمز برای عبور کامل از پیک چهارم تمدید شده است. همچنین به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته بهداشت و درمان، به منظور مدیریت، مقابله دقیق‌تر و کنترل پیک چهارم، کلیه سفرها در سراسر کشور در همه رنگ‌بندی‌ها از ساعت ۲ بعد از ظهر روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت تا ظهر روز شنبه ۲۵ اردیبهشت مصادف با تعطیلات عید سعید فطر ممنوع خواهد بود.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.