ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دادستان‌های آمریکا خواستار توقف توسعه نسخه مخصوص کودکان اینستاگرام شدند

انجمن ملی دادستان‌های کل ایالات متحده در نامه‌ای سرگشاده به فیسبوک که به امضا ۴۴ دادستان ایالتی رسیده، خواستار توقف برنامه اینستاگرام مخصوص کودکان زیر ۱۳ سال شد. در بخشی از نامه سرگشاده به این ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۰

انجمن ملی دادستان‌های کل ایالات متحده در نامه‌ای سرگشاده به فیسبوک که به امضا ۴۴ دادستان ایالتی رسیده، خواستار توقف برنامه اینستاگرام مخصوص کودکان زیر ۱۳ سال شد.

در بخشی از نامه سرگشاده به این موضوع اشاره شده است که فیسبوک به نیاز کاربران پاسخ نمی‌دهد، بلکه در آنها نیاز جدیدی ایجاد می‌کند. کودکانی که در حال حاضر حساب کاربری در اینستاگرام ندارند و نمی‌توانند چنین امکانی را در اختیار داشته باشند،‌ در معرض ایجاد نیازی جدید قرار می‌گیرند. به همین دلیل دادستان‌های کل ایالتی خواستار توقف چنین برنامه‌هایی هستند.

این نخستین بار نیست که فیسبوک به دلیل برنامه‌های خود برای توسعه نسخه اینستاگرام مخصوص کودکان مورد انتقاد قرار می‌گیرد. پیش از این نیز مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک با انتقاد شدید و ائتلاف نهادهای بین المللی حامی کودکان روبرو شده بود.

اینستاگرام کودکان

اواخر اسفند ماه خبرهایی در مورد تصمیم فیسبوک برای توسعه نسخه اینستاگرام مخصوص کودکان زیر ۱۳ سال منتشر شد. در حال حاضر با توجه به سیاست‌های اینستاگرام گروه‌های سنی زیر ۱۳ سال اجازه استفاده از این شبکه اجتماعی را ندارند. پس از آنکه مشخص شد فیسبوک می‌خواهد نسخه اینستاگرام مخصوص کودکان را برای گروه‌های سنی زیر ۱۳ سال راه‌اندازی کند، موجی از انتقادها و اعتراضات علیه این موضوع شکل گرفت.

تاکنون نهادهای حامی جوانان، کمپین‌های حمایتی از حقوق کودکان و گروه‌های مختلف طی نامه‌های سرگشاده از مارک زاکربرگ درخواست کرده‌اند به این پروژه پایان دهد و آن را لغو کند. این گروه‌ها معتقدند توسعه چنین برنامه‌هایی، کودکان را در معرض خطر قرار می‌‌دهد.

اکنون ۴۴ دادستان کل ایالات متحده نیز خواستار لغو برنامه توسعه اینستاگرام مخصوص کودکان هستند و به جمع منتقدین پیوسته‌اند. دادستان‌های کل بسیار دقیق مراقب موارد نقض قوانین نظارتی COPPA هستند و در صورت بروز هرگونه تخلف به صورت شکایتی علیه فیسبوک مطرح خواهند کرد. پیش از این نیز نمایندگان دموکرات کنگره در نامه دیگری نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده بودند.

در این بین فیسبوک می‌گوید در برنامه اینستاگرام مخصوص کودکان، هیچ گونه تبلیغاتی در نظر گرفته نخواهد شد و ایمنی و حریم شخصی این گروه‌های سنی در نظر گرفته می‌شود.

«اندی استون»، نماینده سیاست‌گذاری فیسبوک می‌گوید:

«به تازگی پروژه توسعه اینستاگرام مخصوص کودکان را آغاز کرده‌ایم. بی‌شک رعایت ایمنی و حفظ حریم خصوصی کودکان ار الویت‌های ما خواهد بود و به همین منظور با متخصصان رشد کودک، ایمنی کودک، بهداشت روانی و همچنین طرفداران حریم خصوصی مشورت می‌کنیم. همچنین مشتاقانه از همکاری با نهادهای قانونگذار و نهادهای نظارتی از جمله دادستان‌های کل کشور استقبال می‌کنیم. علاوه بر این، متعهد می‌شویم که در توسعه اینستاگرام برای افراد زیر ۱۳ سال، هیچ‌گونه تبلیغاتی در نظر نگیریم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی