مدیاتک رقمی بالغ بر ۳.۵ میلیارد دلار در بخش تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری می‌کند

مدیاتک رقمی بالغ بر ۳.۵ میلیارد دلار در بخش تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری می‌کند

در شرایطی که صنایع جهان با بحران کمبود تراشه روبرو هستند، ظاهرا مدیاتک که از بزرگترین شرکت‌های تولید نیمه‌هادی جهان محسوب می‌شود در تلاش است تا در سال جاری رقمی بالغ بر ۳.۵ میلیارد دلار در بخش تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کند.

به نظر می‌رسد  این اقدام مدیاتک برای بهبود رقابت لوازم الکترونیکی مصرفی و صنایع نیمه‌هادی در سال‌های آینده انجام می‌شود. براساس اعلام مدیاتک،‌ این شرکت در سال گذشته رقمی در حدود ۲.۷۵ میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کرده است. و امسال نیز قصد دارد رقم سرمایه گذاری را به حدود ۳.۵ میلیارد دلار برساند. در صورت تحقق این موضوع، این رقم بیشترین میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته توسط این شرکت است که تاکنون به ثبت رسیده است.

مدیاتک

به‌علاوه، این موضوع همچنین نشان‌دهنده افزایش و رشد سرمایه‌گذاری مدیاتک در زمینه تحقیق و توسعه است، زیرا این شرکت در سال ۲۰۲۰ هزینه‌های مربوط به سرمایه‌گذاری خود را ۲۲.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش داده بود. البته طبق گزارش ITHome افزایش مقدار هزینه‌های سرمایه‌گذاری این شرکت به پاداش پرسنل مرتبط با تحقیق و توسعه نیز مربوط می‌شود.

قابل توجه است که با رسیدن درآمد مدیاتک در سال گذشته به مرز ۱۰ میلیارد دلار، این شرکت برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ به نقطه عطف مهمی دست یافت. به دنبال این موضوع، مدیاتک اخیرا اعلام کرده که در سال ۲۰۲۱ برای رشد درآمد شرکت، ظرفیت تولید خود را افزایش خواهد داد. مدیاتک در حال حاضر رشد سالانه ۴۰ درصدی در سال ۲۰۲۱ را به عنوان هدف خود تعیین کرده است.

گزارش مالی درآمد مدیاتک که به تازگی منتشر شده است رشد چشمگیر درآمد و سهم بازار این شرکت را نشان می‌دهد. طبق گزارش رسمی ارائه شده، این شرکت در ماه گذشته فروش خوبی را تجربه کرده است و موفق به کسب درآمدی بالغ بر ۱.۳۲ میلیارد دلار شده است. این مقدار در مقایسه با سال گذشته حدود ۵۷۳ میلیون دلار افزایش یافته که خبر از رشد ۷۸ درصدی می‌دهد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato