شیائومی روی دستگاه ترکیبی گوشی و اسپیکر با نمایشگر رول‌شونده کار می‌کند

شیائومی روی دستگاه ترکیبی گوشی و اسپیکر با نمایشگر رول‌شونده کار می‌کند

پتنت جدید شیائومی، گوشی عجیب و غریبی را نشان می‌دهد که با طراحی استوانه‌ای شکل و نمایشگر رول‌شونده خود، می‌تواند به عنوان اسپیکر هوشمند نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

پتنت جدید شیائومی، که به تازگی توسط LetsGoDigital کشف شده است، گوشی استوانه‌ای شکلی را به تصویر می‌کشد که به نوعی می‌تواند نقش یک بلندگوی هوشمند را نیز ایفا کند. همان‌طور که در تصاویر مربوط به پتنت دیده می‌شود،‌ دستگاه مذکور مجهز به دکمه‌ای در قسمت بالای آن و دوربین در پنل پشتی است. در مستندات مربوطه اشاره‌ای به مشخصات دوربین‌های دستگاه نشده است.

باتوجه به تصاویر ظاهرا این دستگاه از نمایشگر رول‌شونده بهره می‌برد که در صورت نیاز به به بیرون کشیده می‌شود. با توجه به اینکه گوشی مورد نظر شیائومی قرار است نقش یک اسپیکر هوشمند را نیز ایفا کند، رول شوندگی کمک می‌کند تا زمانی که به نمایشگر نیازی نیست، از آن محافظت شود. اسپیکر اصلی در قسمت پایین بدنه آن قرار گرفته و شیائومی مشخصات آن را هنوز اعلام نکرده است.

اگرچه LetsGoDigital در گزارش خود از این دستگاه به عنوان گوشی موبایل یاد می‌کند، اما برقراری تماس و ارسال پیام با وجود چنین طراحی، بسیار دشوار به نظر می‌رسد. همچنین در طراحی این محصول هیچ درگاه یا پورتی برای ذخیره‌سازی یا شارژ دیده نمی‌شود، بنابراین مشخص نیست که عملیات شارژ آن به چه صورت انجام خواهد شد. همچنین وجود چنین طراحی، حمل دستگاه را کاملا دشوار می‌کند و اگر شیائومی قصد داشته باشد از اسپیکرهای پیشرفته‌ای در آن استفاده کند، مطمئنا سبک وزن نخواهد بود.

شیائومی پیش از این نیز برای رقابت با سایر شرکت‌های تولید کننده از طرح‌های مفهومی عجیب و غریب دیگری ثبت کرده است. برای مثال می‌توان به گوشی می میکس آلفا این شرکت که یک نمایشگر آبشاری دور تا دور گوشی را احاطه کرده،‌ اشاره کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato