گوگل رویای آینده بدون رمز عبور را با قابلیت‌های جدیدی محقق می‌کند

گوگل رویای آینده بدون رمز عبور را با قابلیت‌های جدیدی محقق می‌کند

گوگل در جریان رویداد I/O ویژگی‌های جدیدی با هدف آینده بدون رمز عبور (password-free future) معرفی کرد که به ارتقا حریم خصوصی کاربران و امنیت بیشتر آنها کمک می‌کند.

قابلیت‌های جدید برای برنامه‌ها و سرویس‌های گوگل توسعه یافته‌اند و در واقع نگاهی عمیق‌تر به حفظ حریم خصوصی کاربران را مورد توجه قرار می‌دهند. یکی از این قابلیت‌ها حذف آخرین نتایج جستجوی کاربران است که پیشتر معرفی شده بود و اکنون به صورت پیش فرض فعال شده است.

در سال ۲۰۱۹ نیز گوگل، ویژگی را به حساب‌های کاربری اضافه کرده بود تا مدت زمان ذخیره اطلاعات کاربران را محدود کرده و در نهایت این داده‌ها را به صورت خودکار حذف کند. اکنون حساب‌های کاربری جدید به صورت پیش فرض با قابلیت حذف خودکار داده‌ها فعال می‌شوند. براساس اعلام این شرکت در حال حاضر این قابلیت برای بیش از ۲ میلیارد حساب کاربری فعال است.

گوگل به عنوان بخشی از تلاش خود برای تحقق رویای «آینده بدون رمز عبور»، سیستم مدیریت رمز عبور خود را نیز ارتقا داده است. یکی دیگر از اهدافی که گوگل دنبال می‌کند،‌ ادغام عمیق‌تر کروم و اندروید است تا کاربران به راحتی بتوانند در وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف با رمز عبور واحد وارد شوند.

همچنین از جمله ویژگی‌هایی که این شرکت بدان توجه می‌کند،‌ هشدار در مورد رمز عبور به صورت خودکار است. گوگل در مورد نحوه استفاده از داده‌های کاربران برای تبلیغات نیز اطلاعات دقیق‌تری در اختیار کاربران قرار می‌دهد و مشخص می‌کند این داده‌های چه زمانی،‌ چگونه و چرا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این شرکت به کاربران اطمینان داد که هرگز داده‌های کاربران را به شرکت‌های شخص ثالث نمی‌فروشد و در اختیار آنها قرار نمی‌دهد.

گوگل همچنین در تلاش است تا همکاری جدیدی را با سازمان‌های خصوصی در حوزه حریم خصوصی آغاز کند و سعی دارد با حذف کوکی‌ها،‌ راهکارهای جدیدی برای حریم خصوصی ارائه دهد.

گوگل ادعا می‌کند با استفاده از قابلیت Differential Privacy که نوعی تجمیع داده‌ها است به عدم شناسایی کاربران اهمیت ویژه‌ای نشان می‌دهد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato