ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویروس کرونای هندی
تکنولوژی

احتمال شیوع کرونای هندی و آفریقایی در تهران وجود دارد

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرده که با توجه به شواهد موجود، احتمال وجود انواع جهش یافته ویروس کرونا از جمله کرونای هندی و آفریقایی در پایتخت وجود دارد. او به ...

امین بیگ‌زاده
نوشته شده توسط امین بیگ‌زاده | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۴

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرده که با توجه به شواهد موجود، احتمال وجود انواع جهش یافته ویروس کرونا از جمله کرونای هندی و آفریقایی در پایتخت وجود دارد. او به همین دلیل اعلام کرده که بهترین نوع تبلیغ انتخاباتی حضور در فضای مجازی خواهد بود.

«علیرضا زالی» در یک گفتگوی خبری با صدا و سیما اعلام کرد: «با توجه به توالی‌یابی‌های انجام شده هنوز شواهد قطعی از ویروس‌های جهش‌یافته در تهران را رصد نکردیم، اما قطعا در تهران هم ویروس جهش یافته وجود دارد؛ زیرا وقتی در استان‌های متعدد تعداد قابل توجهی از این نوع ابتلا گزارش شده، بدون تردید در تهران هم این انواع جهش یافته وجود دارد زیرا تهران حجم بالایی از ارتباطات بین استانی را تجربه می‌کند و مقصد بسیاری از سفرها است. بنابراین دور از انتظار نیست در تهران هم انواع جهش‌یافته مشاهده شود.»

زالی البته در این مصاحبه گفته که تهران در حال گذر از خیز چهارم با ویروس جهش یافته انگلیسی است بنابراین نمای بارز اپیدمیولوژیک در حال حاضر با ویروس انگلیسی خواهد بود. فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران در ادامه درباره توصیه‌های ستاد کرونای استان تهران در برگزاری نشست‌ها و میتینگ‌های انتخاباتی به ویژه داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: «ما با هرگونه ازدحام و گردهمایی در تهران مخالف هستیم و از نظر بهداشتی آنها را مخاطره آمیز می‌دانیم. میتینگ‌های انتخاباتی طبیعتا به همین منوال خواهند بود زیرا هرچقدر هم پیش‌بینی و تمهیدات سختگیرانه‌ای اعمال شود باز هم چون میتینگ‌ها یک ماهیت خودجوش دارند ممکن است در انتقال بیماری مؤثر باشند.»

او اعلام کرده نظر کارشناسی دولت بر این است برای اینکه پدیده انتخابات به عنوان پدیده و عامل تسریع‌کننده گسترش بیماری تلقی نشود، مدل جدیدی از تبلیغات انتخاباتی را در کشور پیاده سازی کنند: «بهترین و کم خطرترین مدل استفاده از بستر مجازی است.» زالی در اینباره تأکید کرد: «میتینگ‌های فیزیکی انتخاباتی ما را دچار مشکل خواهند کرد؛ به ویژه آن که ما در تهران وضعیت نارنجی را تجربه می‌کنیم و بعید است تا هفته آینده تغییری در رنگ‌بندی آن ایجاد شود.»

او در ادامه گفت که احتمالا برگزاری میتینگ‌ها با رنگ نارنجی تهران همزمان خواهد شد پس هر گونه میتینگ از نظر بهداشتی پرمخاطره است و در عصر ارتباطات داوطلبان محترم باید از فضای مجازی و بستر تکنولوژی استفاده کنند و از تجمعات و تبلیغات سنتی فاصله بگیرند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • masoud.hi
    masoud.hi | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

    واکسن بی واکسن من یکی دیگه ماسک هم نمی‌زنم برید کتاب فریب قرن بخونید ببینید چطوری رفتیم سر کار

  • hasan imani
    hasan imani | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

    خداروشکر

مطالب پیشنهادی