ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

انتقاد سخت قاضی دادگاه اپیک گیمز از اپل در حضور تیم کوک

تیم کوک در دادگاه اپل و اپیک گیمز حاضر شد و گفت این شرکت به شکل فعلی یا هر شکل دیگری که ممکن باشد کارمزد اپ استور را از کاربران خواهد گرفت. در ادامه قاضی ...

تیم کوک در دادگاه اپل و اپیک گیمز حاضر شد و گفت این شرکت به شکل فعلی یا هر شکل دیگری که ممکن باشد کارمزد اپ استور را از کاربران خواهد گرفت. در ادامه قاضی دادگاه انتقادات سختی را خطاب به این غول دنیای فناوری مطرح کرد.

قاضی «گونزالز-راجرز» چند دقیقه‌ای از سیاست‌های اپ استور انتقاد کرد و گفت: «شما می‌گویید می‌خواهید کنترل را به کاربران واگذار کنید، پس چه اشکالی دارد که مردم امکان انتخاب گزینه‌ای ارزان‌تر برای محتوا را داشته باشند؟» او از کوک پرسید مشکل عرضه ارزان‌تر پول داخل بازی فورت‌نایت به‌صورت پرداخت درون برنامه‌ای یا لینک به یک وب‌سایت دیگر چیست. کوک پاسخ داد: «اگر ما به توسعه‌دهندگان اجازه دهیم بدین شکل لینک دهند، سیستم پول‌سازی خود را از دست خواهیم داد. ما برای مالکیت فکری خود نیازمند بازدهی هستیم. ما باید ۱۵۰ هزار API و ابزار مختلف توسعه‌دهندگی را به همراه هزینه‌های پردازش مدیریت کنیم.»

کوک گفت اگر تعداد روش‌های پرداخت در اپ استور بالا برود، این شرکت باید به جای پردازش تراکنش‌ها و پرداخت به توسعه‌دهندگان، به دنبال شرکت‌های پرداخت واسطه باشد. مدیرعامل اپل افزود: «در آن صورت باید به دنبال راهکار دیگری برای دریافت کارمزد خود باشیم. باید به نحو دیگری ببینیم اوضاع از چه قرار است، چگونه باید صورت‌حساب صادر کنیم و با توسعه‌دهندگان در ارتباط باشیم. به نظر نمی‌آید که وجود چنین فرآیندی ضروری باشد.»

راجرز گفت گرفتن کارمزد از پرداخت‌های درون برنامه‌ای از بازی‌ها در شرایطی که از سایر اپ‌ها چنین هزینه‌ای دریافت نمی‌شود یک «انتخاب» است. کوک پاسخ داد: «مشخصا راهکارهای دیگری هم وجود دارد. ولی در مجموع فکر می‌کنیم که این بهترین روش است.» قاضی گفت معتقد است که اپل شمار کاربران بازی‌ها را افزایش می‌دهد اما پس از ارتباط اولیه این خود بازی‌ها هستند که کاربران را حفظ می‌کنند. از این‌جا به بعد اپل فقط از آن‌ها درآمدزایی می‌کند. راجرز در ادامه افزود: «شما هیچ نوع رقابتی در پرداخت‌های درون برنامه‌ای ندارید.» مدیرعامل اپل گفت مردم می‌توانند در سایر پلتفرم‌ها بازی بخرند، توضیح این قضیه به خود توسعه‌دهندگان محول شده است.

راجرز گفت اعتقاد ندارد که اپل کارمزد اپ استور را به خاطر ویروس کرونا کاهش داده باشد، به نظر او این شرکت به خاطر دادگاه مجبور به این کار شده است. کوک گفت: «این تصمیم به خاطر ویروس کرونا گرفته شد. البته که موضوع دادگاه را هم در نظر داشتم.» قاضی در نهایت افزود: «به نظر نمی‌آید که رقیب خاصی برای شما وجود داشته باشد و برای همین نیازی نمی‌بینید که به نفع توسعه‌دهندگان کار کنید.»

دادگاه اپل و اپیک گیمز دوشنبه پیش رو و پس از هفته‌ها به پایان می‌رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Ubinotech
    Ubinotech | ۲ خرداد ۱۴۰۰

    مرگ بر اپل انحصار گرا

مطالب پیشنهادی