فدرال رزرو تحقیق جدی درباره رمزارز اختصاصی آمریکا را آغاز می‌کند

فدرال رزرو تحقیق جدی درباره رمزارز اختصاصی آمریکا را آغاز می‌کند

فدرال رزرو با اعلام برنامه‌ای برای انتشار یک مقاله تحقیقاتی در حوزه رمزارزها، یک گام دیگر به توسعه رمزارز اختصاصی آمریکا نزدیک‌تر شد. هدف از این برنامه، دریافت بازخوردهای عمومی و تلاش برای حضور جدی این کشور در حوزه تبیین استانداردهای بین‌المللی است.

«جروم پاول»، رئیس فدرال رزرو آمریکا در یک پیام ویدیویی گفت: «فدرال رزرو برای کمک به افزایش گفتگوها تابستان امسال مقاله‌ای درباره دیدگاه ما پیرامون پرداخت‌های دیجیتالی منتشر می‌کند که تمرکز آن روی مزایا و ریسک‌های عرضه ارز دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC) در آمریکا خواهد بود. ما در بخشی از این فرآیند پذیرای نظرات مردم در بحث پرداخت‌ها، شمول مالی، حریم خصوصی داده‌ها و امنیت اطلاعات خواهیم بود.»

این خبر مفهوم «دلار دیجیتالی» را از سطح یک پروژه تحقیقاتی کوچک به چیزی بزرگ‌تر و جدی‌تر تبدیل می‌کند. فدرال رزرو می‌خواهد ببیند که ارز دیجیتالی بانک مرکزی یا CBDC چطور می‌تواند در سیستم بانک‌داری فعلی ایالات متحده جایگاه خود را پیدا کند.

این نهاد دولتی احتمالا با سرعت بیشتری در زمینه توسعه رمزارز آمریکا تلاش خواهد کرد چون کشورهایی مثل چین از آن‌ها خیلی جلوترند. چین دسامبر پارسال گفت شماری از کاربران می‌توانند به یوان دیجیتالی این کشور دسترسی داشته باشند. ارز دیجیتال نه تنها می‌تواند به تقویت سیستم پولی کشوری مثل چین کمک کند، بلکه قدرت نرم آن‌ها را در صحنه بین‌الملل هم افزایش خواهد داد.

پاول در همین زمینه می‌گوید اگرچه ایالات متحده هنوز درباره دلار دیجیتال به جمع‌بندی نرسیده، ولی انتظار دارد که کشور آن‌ها در توسعه استانداردهای بین‌المللی در حوزه CBDC نقش مهمی ایفا کند. او تاکید دارد که این فرآیند زمان خواهد برد، ولی تصمیم‌گیری باید با دقت و نظرخواهی از مقامات مسئول، کارشناسان و مردم انجام شود.

در حال حاضر کشورهای زیادی در زمینه توسعه CBDC فعال هستند؛ برای مثال ژاپن همین چند وقت پیش اعلام کرد که مرحله اثبات مفهوم رمزارز خود را آغاز کرده و در سال ۲۰۲۲ به سراغ نسخه پایلوت آن می‌رود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato