ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

درآمد سالانه لنوو برای اولین بار از مرز ۶۰ میلیارد دلار گذشت

گزارش مالی لنوو از درآمد سالیانه چشمگیر ۶۰ میلیارد دلاری شرکت و رشد ۲۰ درصدی درآمد نسبت به سال گذشته خبر می‌دهد. سال گذشته درآمد این شرکت چینی رقمی در حدود ۵۰.۷ میلیارد دلار گزارش ...

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۶ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۰

گزارش مالی لنوو از درآمد سالیانه چشمگیر ۶۰ میلیارد دلاری شرکت و رشد ۲۰ درصدی درآمد نسبت به سال گذشته خبر می‌دهد. سال گذشته درآمد این شرکت چینی رقمی در حدود ۵۰.۷ میلیارد دلار گزارش شده بود.

در گزارش مالی همچنین به این موضوع اشاره شده است که سود خالص شرکت نیز از ۶۶۵ میلیون دلار در سال گذشته به ۱.۱۸ میلیارد دلار در سال مالی جاری افزایش یافته است که حکایت از رشد ۷۷ درصدی دارد.

لنوو در گزارش مالی خود ادعا دارد که رشد درآمدش به دلیل شروع بهره‌گیری از استراتژی مدیریتی 3S بوده است. طبق چنین طرحی، لنوو روی عرضه‌ محصولات متنوع مبتنی بر اینترنت اشیا و زیرساخت‌های هوشمند تمرکز کرده است. باید اشاره کرد که برای اولین بار است که لنوو شاهد رشد چشمگیر درآمدی با شیب بسیار زیاد در سال‌های اخیر بوده است. لنوو در فصل مالی چهارم سال ۲۰۲۰ نیز موفق شده بود ۱۲.۴ میلیارد دلار کسب درآمد کند که رشد ۴۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ را نشان می‌دهد. بخش موبایل شرکت نیز توانسته بود با افزایش ۸۶ درصدی درآمد به رقم ۱.۵۴ میلیارد دلار برسد.

با شروع همه‌گیری کووید ۱۹ در ابتدای سال گذشته‌ی میلادی، تقاضا برای رایانه‌های شخصی به شدت افزایش پیدا کرد. تغییر سبک زندگی موجب شده است تا استفاده از کامپیوترهای اشتراکی به کمترین میزان خود در طی سال‌های اخیر برسد و هر کاربر حداقل به یک رایانه‌ی شخصی نیاز پیدا کند. همچنین اموری مانند دورکاری، تدریس آنلاین و کسب و کارهای مجازی موجب شده است تا تقاضا برای لوازم جانبی رایانه‌های شخصی نیز جهش شدیدی داشته باشد.

طبق گزارش مالی منتشر شده، گروه دیتاسنترهای لنوو نیز پس از گذر از چالش‌های مرتبط با کرونا، توانسته است به روال خود بازگردد و با رشد ۵.۷ درصدی بتواند درآمد ۵.۷ میلیارد دلار را کسب کند. بخش سرویس‌ها و نرم‌افزارها هم تقریبا ۴۰ درصد رشد داشته است و اکنون حدود ۸ درصد از کل درآمد لنوو را تشکیل می‌دهد. 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی