ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

کارمندان اپل موافق حضور فیزیکی در دفاتر این شرکت نیستند

هفته گذشته «تیم کوک» مدیرعامل اپل در قالب ایمیلی به کارمندان این شرکت خبر داد از اواخر تابستان باید سه روز در هفته به صورت حضوری در محل کار حاضر شوند،‌ اما به نظر می‌رسد تصمیم ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰

هفته گذشته «تیم کوک» مدیرعامل اپل در قالب ایمیلی به کارمندان این شرکت خبر داد از اواخر تابستان باید سه روز در هفته به صورت حضوری در محل کار حاضر شوند،‌ اما به نظر می‌رسد تصمیم گرفته شده به مذاق کارمندان اپل خوش نیامده و آنها نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و عدم رضایت خود را اعلام کرده‌اند.

کارمندان اپل در یک نامه داخلی به تیم کوک، اعلام کردند برای تغییر شیوه کار خود به یک روش انعطاف‌پذیر نیاز دارند. در بخشی از این نامه کارمندان از فرصت به وجود آمده استفاده کرده و برخی نگرانی‌های خود را با مدیرعامل این شرکت در میان گذاشتند.

کارمندان بر این باور هستند که تصمیم گیری در مورد سیاست‌های کاری باید برعهده تیم‌های تصمیم گیرنده قرار گیرد تا با توجه به شرح مسئولیت‌ها با رویکردی انعطاف‌پذیر،‌ تصمیم گیری کنند. در غیر این صورت بسیاری از کارمندان مجبور می‌شوند کار خود را ترک کنند.  بسیاری از کارمندان این شرکت احساس می‌کنند باید ترکیب درستی از زمان گذاشتن برای کار و خانواده درنظر گرفته شود. در غیر این صورت آنها مجبور می‌شوند بین اپل و رفاه و زندگی خانوادگی یکی را انتخاب کنند.

کارمندان اپل

دو روز پس از آنکه تیم کوک مبنی در نامه‌ای به کارمندانش اعلام کرد اواخر تابستان باید روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه را در دفاتر حضور داشته باشند، اعتراض‌ها آغاز شد. طبق نامه کوک، بیشتر کارمندان می‌توانند هفته‌ای دوبار دورکاری داشته باشند و در صورت تایید مدیر خود حداکثر تا دو هفته در سال دور کار باشند.

نامه خطاب به تیم کوک، در ابتدا توسط یکی از کانال‌های اپلیکیشن «اسلک» تحت عنوان «مدافعان کار از راه دور» که تقریبا ۲۸۰۰ عضو دارد آغاز شد و حدود ۸۰ نفر آن را امضا کرده‌اند.  در بخشی از این نامه، کارمندان اپل برای اطمینان از شنیده شدن صدای خود، برخی درخواست‌ها را به صورت جمعی امضا کرده‌اند که مهم‌ترین مورد به تصمیم‌گیری در مورد موارد مربوط به دورکاری توسط یک تیم مستقل اشاره دارد.

کارمندان اپل

در مقایسه با سایر شرکت‌های فناوری، اپل با دقت ویژه‌ای به موضوع دورکاری کارمندان توجه نشان می‌دهد. ماه گذشته گوگل اعلام کرد ۲۰ درصد از کارمندان این شرکت می‌توانند به صورت دائمی کارهای خود را از خانه پیش ببرند. مارک زاکربرگ نیز پیشتر اعلام کرده بود که دورکاری شیوه اصلی کار در آینده را تشکیل می‌دهد و به کارمندان فیسبوک اعلام کرده بود تا زمانی که تایید مدیر خود را بگیرند، می‌توانند برای همیشه از خانه کار کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی