ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

ناسا از پذیرش طرح‌های پیشنهادی برای دو ماموریت خصوصی جدید به ISS خبر داد

ناسا به تازگی اعلام کرده که به دنبال دریافت طرح‌های پیشنهادی از طرف شرکت‌های خصوصی برای انجام دو ماموریت تجاری سرنشین‌دار به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) است. ناسا این ماموریت‌ها را با هدف باز شدن ...

ناسا به تازگی اعلام کرده که به دنبال دریافت طرح‌های پیشنهادی از طرف شرکت‌های خصوصی برای انجام دو ماموریت تجاری سرنشین‌دار به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) است. ناسا این ماموریت‌ها را با هدف باز شدن راه فضا به روی انسان‌های بیشتری انجام می‌دهد. اولین فرصت این ماموریت‌های هیجان‌انگیز بین پاییز ۲۰۲۲ و اواسط ۲۰۲۳ و دومین فرصت بین اواسط ۲۰۲۳ و اواخر همان سال اتفاق خواهد افتاد.

فرصت فرستادن طرح‌های پیشنهادی تا شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰ خواهد بود. همچنین ناسا کنفرانسی برای توضیح روند این ماموریت و پاسخ به سوالات در چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ برگزار خواهد کرد.

ناسا این ماموریت‌های خصوصی را با فضاپیماهای تجاری به ایستگاه فضایی خواهد فرستاد و مسافران این ماموریت‌ها فعالیت‌های علمی متفاوتی را در ایستگاه فضایی انجام خواهند داد. همچنین ناسا قصد دارد تا در هر سال دو ماموریت خصوصی کوتاه‌مدت به ایستگاه فضایی انجام دهد.

ایستگاه فضایی بین‌المللی

ناسا اعلام کرده است که امسال با پروازهای متعدد به ایستگاه فضایی و افزایش چشمگیر ماموریت‌های شرکت‌های خصوصی، سال بزرگی برای پروازهای سرنشین‌دار خواهد بود. این سازمان فضایی همچنین اضافه کرده که هر چه مردم بیشتری به فضا سفر کنند و فعالیت‌های بیشتری انجام دهند، سایر مردم نیز به فعالیت در مدار نزدیک زمین علاقه نشان می‌دهند و برنامه ده ساله ماموریت‌های تجاری سرنشین‌دار به ثمر می‌رسد.

این ماموریت‌های جدید،‌ دومین و سومین پروازهای خصوصی به ایستگاه فضایی بین‌المللی است. اولین فرصت این ماموریت‌ها را ناسا با شرکت فضایی «اکسیوم» (Axiom) انجام خواهد داد که تا اوایل سال ۲۰۲۲ انجام نخواهد شد.

هر کدام از این ماموریت‌های جدید ممکن است تا بیشتر از ۱۴ روز طول بکشد. تاریخ دقیق هر کدام بسته به ترافیک فضاپیماهای در راه ایستگاه فضایی و فعالیت‌های مدار نزدیک زمین مشخص می‌شود. شرکت‌های فضایی خصوصی که تمایل به همکاری در این ماموریت‌ها را دارند، باید در ایالات متحده آمریکا حضور داشته باشند و تمامی نیازها و سیاست‌گذاری‌های ناسا را برآورده کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی