ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گلکسی S21
موبایل

فروش گوشی‌های 5G سال آینده میلادی از موبایل‌های 4G پیشی می‌گیرد

رشد بازار تلفن‌های هوشمند در سال ۲۰۲۰ به‌خاطر ویروس کرونا کند شد، ولی حالا پیش‌بینی می‌شود که بازار موبایل در سال ۲۰۲۱ عملکرد بهتری داشته باشد و فروش محصولات 5G در سال ۲۰۲۲ از مدل‌های ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۲:۴۵

رشد بازار تلفن‌های هوشمند در سال ۲۰۲۰ به‌خاطر ویروس کرونا کند شد، ولی حالا پیش‌بینی می‌شود که بازار موبایل در سال ۲۰۲۱ عملکرد بهتری داشته باشد و فروش محصولات 5G در سال ۲۰۲۲ از مدل‌های 4G بیشتر شود.

با توجه به این که کشورها کم‌کم در حال کنترل همه‌گیری ویروس کرونا هستند، بازار باید شرایط بهتری پیدا کند، ولی کمبود جهانی قطعات که باعث افزایش قیمت‌ها شده می‌تواند کمی چالش‌زا باشد و برنامه‌های شرکت‌ها را دچار مشکل کند. شرکت تحلیلی Canalys پیش‌بینی کرده که میزان فروش گوشی‌های هوشمند با افزایش ۱۲ درصد نسبت به پارسال، به ۱.۴ میلیارد دستگاه برسد.

شرکت‌های تحلیلی دیگری مثل «گارتنر» و IDC انتظار کمتری از بازار دارند و به ترتیب اعلام کرده‌اند که به نظرشان فروش موبایل امسال ۱۱.۴ درصد و ۷.۷ درصد رشد می‌کند. تولیدکنندگان قصد دارند از عرضه محدود محصولات بیشترین سود را ببرند. این یعنی آن‌ها تمرکز خود را به بازارهای سیال‌تری مثل چین، آمریکا و اروپای غربی معطوف خواهند کرد.

شرکت Canalys پیش‌بینی کرده که شرکت‌ها به همین استراتژی بسنده نمی‌کنند و قرارداد با اپراتورها را به عرضه آزاد در بازار ترجیح دهند. تحلیل‌گران باور دارند که سال آینده فروش گوشی‌های 5G از مدل‌های 4G بیشتر می‌شود. محصولات نسل پنجمی در حال حاضر در سه‌ماهه نخست ۲۰۲۱ حدود ۳۷ درصد بازار را در اختیار گرفته‌اند و انتظار می‌رود که این رقم تا پایان سال جاری میلادی به ۴۳ درصد برسد.

بخش عمده این رشد در بازار گوشی‌های 5G تحت تاثیر عملکرد درخشان مدل‌های میان‌رده بوده است. طبق پیش‌بینی‌ها، فروش گوشی‌های زیر ۳۰۰ دلار تا پایان سال به ۳۲ درصد کل بازار موبایل‌های 5G می‌رسد. با این حال، هزینه اضافه چیپست‌های 5G موجب شده تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند از سایر قابلیت‌های محصولات خود چشم‌پوشی کنند. این مسئله همین حالا هم در برخی گوشی‌های 5G که نسبت به مدل‌های 4G نمایشگر کوچک‌تر یا دوربین‌های کمتری دارند، دیده می‌شود.

شرکت Canalys پیش‌بینی کرده که فروش گوشی‌های هوشمند در منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا در سال ۲۰۲۱ با افزایش ۱۳ درصدی نسبت به پارسال، به ۳۵۵ میلیون دستگاه برسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی