تایلند خرید و فروش میم‌کوین‌ها و NFT‌ را ممنوع کرد

تایلند خرید و فروش میم‌کوین‌ها و NFT‌ را ممنوع کرد

تایلند خرید و فروش میم‌کوین‌ها و NFT‌ را ممنوع کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تایلند، قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای بازار رمزارزها درنظر گرفته و بر این اساس، خرید و فروش میم‌کوین‌ها، توکن‌های NFT و توکن‌های طرفداری را در این کشور ممنوع اعلام کرده است.

این نهاد می‌گوید برخی از این توکن‌ها ارزش مشخصی ندارند و برخی فاقد ارزش هستند. هفته گذشته کمیسیون SEC به صرافی‌ها دستور داده بود که چنین توکن‌هایی را طی یک بازه زمانی ۳۰ روزه از لیست معاملات خود خارج کنند. با وجودی که در بیانیه این کمیسیون به صورت مستقیم به نام توکن خاصی اشاره نشده، اما به نظر می‌رسد میم کوین‌هایی مانند شیبا اینو و دوج کوین در فهرست ممنوعیت‌ها قرار خواهند داشت.

این کمیسیون در تلاش است تا چارچوب قانونی را برای معاملات رمزارز در این کشور پیاده‌سازی کند. از نگاه این نهاد، برخی رمزارزها از جمله دوج کوین تحت تاثیر اقدامات افرادی مشهوری همچون ایلان ماسک، ارزش پیدا کرده‌‌اند ولی در عمل هدف و پشتوانه مشخصی ندارند.

از نظر کمیسیون SEC تایلند، میم‌کوین‌ها هدف مشخصی را دنبال نمی‌کنند و بدون پشتوانه هستند. به علاوه، قیمت آنها تحت تاثیر موج‌های رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی تغییر می‌کند. NFT  که مخفف کلمه «Non-Fingible Token» یا توکن غیرقابل معاوضه است نیز به دلیل غیرقابل معاوضه بودن به دارایی دیجیتال با قیمت‌های نجومی تبدیل شده است. از نظر کمیسیون SEC چنین دارایی‌ها می‌توانند خطراتی به دنبال داشته باشند و به همین دلیل باید جلوی چنین مبادلاتی گرفته شود.

همچنین تایلند برای اصلاح مقررات بازار رمزارزها، با همکاری دفتر مبارزه با پولشویی تایلند (AMLO) قوانینی را تعیین کرده که به موجب آن‌ها، صرافی‌های رمزارزها باید باید حساب‌ها را از طریق دستگاه dip-chip تایید کنند که نیاز به حضور فیزیکی مشتریان دارد. علاوه بر این، دفتر مبارزه با پولشویی در این کشور اعلام کرده که اسناد مربوط به این مبادلات توسط نهادهای دولتی مربوطه تایید می‌شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل