سوزوکی ویتارا جدید در ایران خودرو دیده شد

سوزوکی ویتارا جدید در ایران خودرو دیده شد

سوزوکی ویتارا جدید در ایران خودرو دیده شد

پیش از آغاز تحریم‌ها چند دستگاه سوزوکی ویتارا جدید به ایران خودرو آمد و قرار بود تا این کراس اوور ژاپنی برای رقابت با خودروهای فرانسوی و کره‌ای در خراسان تولید شود. اما بازگشت تحریم‌ها سبب شد تا پروژه تولید ویتارا نسل جدید منتفی شود و تنها چند دستگاه از این کراس اوور در کارخانه ایران خودرو باقی بماند. حال به تازگی نمونه‌ای دیگر و به‌روز‌تری از این کراس اوور ژاپنی در ایران خودرو دیده شده‌است.

با توجه به این تصویر مشخص است که روی سپر جلوی این ویتارا نسل جدید، پلاک داخلی ایران خودرو نصب شده و این کراس اوور ژاپنی به ناوگان حمل و نقل داخلی این خودروساز اضافه گردیده است. این خودرو در جایگاه یک کراس اوور نه چندان بزرگ قرار دارد و ساختار فنی آن به طور کامل متفاوت از گرند ویتارا است در واقع ویتارا به کلی خودرویی متفاوت از گرندویتارا محسوب می‌شود.

سوزوکی در سال‌های اخیر روی تغییرات فنی ویتارا به خوبی کار کرده اما در طراحی آن چندان با زمان حرکت نکرده‌است. کابین سوزوکی همچنان یک کابین اقتصادی ساده است و هنوز از چراغ های قدیمی در این خودرو استفاده می‌شود.

برخلاف بسیاری از کراس اوورهای جدید که بخش اصلی چراغ ها را LED تشکیل می‌دهد. یا طراحی جلو پنجره ویتارا هنوز با زبان طراحی یک دهه پیش است که سپر و بامپر بزرگ و جلو پنجره به نسبت کوچکتر بود.

ویتارا جدید

به نوشته اسب بخار٬‌ ویتارا ۲۰۲۱ از نظر وزن، خودرو نسبتا سبکی محسوب می‌شود و از سویی ایمنی آن به مراتب بالاتر رفته‌است. ویتارای نسل جدید در کلاس کراس اوورهای جمع و جور قرار می‌گیرد و با توجه به سفارش، موتور ۱٫۴ لیتری توربو ۱۳۸ اسب بخار یا ۱٫۶ لیتری ۱۱۵ اسب بخار روی آن نصب می‌شود. وزن ۱۰۷۵ کیلوگرمی این خودرو باعث شده ویتارا با موتورهای حجم پایین سازگار باشد و حتی قابلیت عرضه در نسخه دو دیفرانسیل را داشته‌باشد.

مصرف سوخت ترکیبی کم‌تر از ۶٫۵ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر باعث شده از این کراس اوور ژاپنی در بازار جهانی استقبال خوبی به عمل آید. گیربکس پنج دنده دستی و شش دنده اتوماتیک از انتخاب های مشتری بوده و می تواند آن را با توجه به سلیقه خود سفارش دهد.

همچنین برخی می‌گویند که حضور مجدد این خودروها در محوطه ایران خودرو و خروجشان از انبارها، برای انجام برخی تحقیقات فنی است و شاید مذاکره‌های مقدماتی برای حضور دوباره سوزوکی با نسل جدید ویتارا آغاز شده باشد. البته نصب پلاک داخلی محوطه ایران خودرو، این احتمال‌ها را کم رنگ می‌کند. زیرا در محوطه کارخانه‌های ایران خودرو، تعداد زیادی خودروی نا آشنا برای مردم حضور دارند که جز پروژه‌ها ناتمام به حساب می‌آیند و حال نمونه‌های اولیه آن پروژه ها، با پلاک داخلی ایران خودرو خدمات حمل و نقل را به کارکنان این شرکت ارائه می‌دهند.

ویتارا ۲۰۲۱ نه چندان بزرگ می‌تواند به سقف پانوراما، شش کیسه هوا، کروز کنترل، تهویه اتوماتیک، سامانه کنترل پایداری، سنسور نور، سنسور باران، صندلی برقی راننده، گرمکن و سردکن صندلی های جلو، استارت دکمه‌ای، قابلیت دو دیفرانسیل و… مجهز باشد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل