ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسنپ‌ چت
تکنولوژی

اسنپ‌ چت بخاطر پرونده‌های قضایی و حفظ جان کاربران «فیلتر سرعت» را حذف کرد

اپلیکیشن اسنپ‌ چت «فیلتر سرعت» بحث برانگیز خود را پس از پرونده‌های قضایی صادر شده، حذف کرد. فیلتر این اپلیکیشن سرعت فعلی کاربران را بر حسب مایل یا کیلومتر در ساعت نشان می‌دهد و بسیاری ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۵

اپلیکیشن اسنپ‌ چت «فیلتر سرعت» بحث برانگیز خود را پس از پرونده‌های قضایی صادر شده، حذف کرد. فیلتر این اپلیکیشن سرعت فعلی کاربران را بر حسب مایل یا کیلومتر در ساعت نشان می‌دهد و بسیاری از منتقدان ادعا کرده‌اند که این ویژگی رانندگی بی‌پروا را تشویق می‌کند. حتی برخی افراد نیز فیلتر اسنپ‌چت را مسئول برخی تصادفات مرگبار دانسته‌اند.

طی سال‌های گذشته چندین پرونده قضایی درباره ارتباط اسنپ‌چت با تصادفات خودروها وجود داشته است. یک مورد از آن‌ها در سال ۲۰۱۵ و چند سال پس از بروزرسانی جدید اپلیکیشن که حاوی فیلتر سرعت بود، به تصادف یک خودرو در ایالت جورجیا اشاره دارد. از آن زمان و طی سال‌های گذشته، اسنپ‌ چت با انجام موارد مختلفی مانند گذاشتن آن در یک منوی جداگانه، استفاده از فیلتر سرعت را کمی سخت‌تر کرد.

اسنپ‌ چت

دادگاه استیناف حوزه نهم ایالات متحده آمریکا اخیرا حکم داد که از اسنپ‌چت می‌توان به دلیل فیلتر سرعت شکایت کرد. به گفته این دادگاه، اسنپ‌چت توسط بخش ۲۳۰ قانون نجابت ارتباطات آمریکا محافظت نمی‌شود. طبق این بخش از شرکت‌ها به دلیل مطالب منتشر شده توسط کاربران در یک پلتفرم نمی‌توان شکایت کرد.

پرونده دیگری نیز تحت عنوان «لمون در مقابل اسنپ» تصادف دیگری در ایالت جورجیا را شرح می‌دهد که منجر به کشته شدن سه مرد در سال ۲۰۱۷ شد. دادگاه استیناف حوزه نهم ایالات متحده آمریکا به اعضا خانواده این افراد اطلاع داد که می‌توانند از اسنپ‌ چت شکایت کنند، البته پرونده در سال ۲۰۲۰ منتفی شد.

اسنپ تایید کرد که فیلتر سرعت حذف شده و گفته:

«هیچ چیز مهم‌تر از ایمنی جامعه کاربران اسنپ‌چت نیست و ما قبلا این فیلتر را در هنگام رانندگی سریع غیرفعال کرده بودیم. اکنون کاربران بسیار کمی از این فیلتر استفاده می‌کنند و با توجه به این موضوع، ما آن را کاملا حذف می‌کنیم.»

اسنپ‌ چت

بنابراین حذف ناگهانی فیلتر سرعت آنطور که به نظر می‌رسد تصادفی نیست. اکنون که بخش ۲۳۰ قانون نجابت ارتباطات آمریکا شامل آن‌ها نمی‌شود، حذف آن کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی