ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ارزش بازار مایکروسافت به ۲ تریلیون دلار رسید

مایکروسافت در فاصله کوتاهی پیش از برگزاری رویداد معرفی ویندوز ۱۱، ارزش بازارش به ۲ تریلیون دلار رسید تا پس از اپل به چنین ارزشی دست پیدا کند. این غول دنیای فناوری حالا دومین شرکت ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲ تیر ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۰

مایکروسافت در فاصله کوتاهی پیش از برگزاری رویداد معرفی ویندوز ۱۱، ارزش بازارش به ۲ تریلیون دلار رسید تا پس از اپل به چنین ارزشی دست پیدا کند.

این غول دنیای فناوری حالا دومین شرکت آمریکایی است که ارزش ۲ تریلیون دلاری دارد. در آگوست سال ۲۰۲۰ ارزش اپل از ۲ تریلیون دلار عبور کرد تا تبدیل به اولین شرکت آمریکایی با چنین ارزشی شود.

ارزش هر سهم مایکروسافت حالا برابر ۲۶۵.۵۱ دلار است که ارزش آن را به کمی پایین‌تر از ۲ تریلیون دلار می‌رساند. هرچند این فاصله بسیار کم است و انتظار می‌رود با افزایش قیمت سهام بخصوص پس از معرفی ویندوز ۱۱، ارزش این غول دنیای فناوری از مرز ۲ تریلیون دلار عبور کرد.

شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان باعث شد که اکثر کارمندان دورکار شوند و به همین دلیل فروش محصولات الکترونیکی افزایش پیدا کند. چنین تقاضایی به نفع شرکت‌های فناوری تمام شد و مایکروسافت هم از چنین شرایط بی‌بهره نماند.

ارزش بازار مایکروسافت

خانه‌نشینی مردم به معنای فروش بیشتر کامپیوترها پس از مدت‌ها بود و البته مدت زمانی که کاربران مشغول استفاده از این ابزارها بودند هم افزایش پیدا کرد که تمام آن‌ها به نفع مایکروسافت تمام شد. ارزش سهام ردموندی‌ها از زمان قرنطینه در آمریکا در مارس ۲۰۲۰ تا به امروز، افزایش ۶۴ درصدی را تجربه کرده است.

در حال حاضر ارزش بازار اپل به ۲.۲۴ تریلیون دلار می‌رسد و انتظار می‌رود در سال آینده میلادی ارزش این کمپانی به ۳ تریلیون دلار افزایش پیدا کند. با این حال شاید مایکروسافت بتواند زودتر از اپل چنین ارزش بازاری را تجربه کند، هرچند تحلیلگران هنوز در این زمینه اظهارنظری نکرده‌اند. اگر ویندوز ۱۱ به موفقیت قابل قبولی در بازار دست یابد، مسلما روی درآمد و ارزش سهام مایکروسافت تاثیر مثبتی خواهد داشت.

در کنار غول‌های فناوری، زمانی ارزش شرکت نفتی «آرامکو» هم از مرز ۲ تریلیون دلار عبور کرد. اما حالا ارزش این غول نفتی نزدیک به ۱.۸۸ تریلیون دلار است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی