ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل: نصب برنامه بیرون از اپ استور امنیت و حریم خصوصی آیفون را به خطر می‌اندازد

با وجود تمام انتقاداتی که در بحث کنترل شدید بسترهای توزیع اپلیکیشن به اپل وارد شده، این شرکت امروز فایل جدیدی را در وب‌سایت خود منتشر کرده و می‌گوید اگر به اپلیکیشن‌ها اجازه نصب از ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲ تیر ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰

با وجود تمام انتقاداتی که در بحث کنترل شدید بسترهای توزیع اپلیکیشن به اپل وارد شده، این شرکت امروز فایل جدیدی را در وب‌سایت خود منتشر کرده و می‌گوید اگر به اپلیکیشن‌ها اجازه نصب از خارج اپ استور را بدهد، مشکلات مهمی در زمینه حریم خصوصی و امنیت آیفون به وجود می‌آید.

اپل در سند جدیدی که امروز در سایت خود به اشتراک گذاشته، مدعی است اپ استور در حفظ امنیت کاربران نقش کلیدی دارد. این فروشگاه به اپل اجازه بررسی تمام اپلیکیشن‌ها و به‌روزرسانی‌ها را می‌دهد تا آن‌ها مطمئن شوند که هیچ محتوای نامناسب، سازوکار ناقض حریم خصوصی و بدافزاری به دستگاه‌های کاربران راه پیدا نمی‌کند.

کوپرتینویی‌ها در این سند به گزارش «Threat Intelligence» نوکیا در سال ۲۰۲۰ اشاره می‌کنند که در آن ذکر شده دستگاه‌های اندرویدی تا ۱۵ برابر بیشتر از آیفون‌ها به بدافزار آلوده شده‌اند، چون در اندروید امکان نصب اپلیکیشن از مرجعی به جز پلی استور وجود دارد.

اپل مدعی است اگر به آیفون اجازه نصب جانبی اپلیکیشن را بدهد، سیل جدیدی از سرمایه‌گذاری برای حمله به پلتفرم iOS شکل خواهد گرفت: «خرابکاران با سرمایه‌گذاری بیشتر برای انجام حملات پیچیده‌تر علیه کاربران iOS از این فرصت استفاده خواهند کرد، در نتیجه استفاده از آسیب‌پذیری‌ها و حملاتی که باید از کاربر در برابر آن‌ها محفاظت شود، بیشتر خواهد شد. افزایش خطر حملات بدافزاری همه کاربران، حتی آن‌هایی که از اپ استور اپلیکیشن نصب می‌کنند را در معرض تهدید جدی‌تری قرار می‌دهد.»

اپل می‌گوید نصب جانبی اپ‌ها ممکن است کاربران را وادار به پذیرش خطراتی در زمینه حریم خصوصی و امنیت کند، زیرا بعضی از برنامه‌های لازم برای کار، تحصیل یا سایر فعالیت‌ها احتمالا دیگر در اپ استور باقی نمی‌مانند. افزون بر این، کلاهبرداران هم می‌توانند این تصور را به کاربران القا کنند که در حال نصب اپلیکیشن از اپ استور هستند، در حالی که در واقعیت چنین نباشد.

این شرکت در انتها یادآور می‌شود که در آن صورت کاربران باید همیشه مراقب کلاهبردارها باشند و هیچ وقت ندانند که می‌توانند به چه کسی اعتماد کنند. در نتیجه، تعداد دانلود اپلیکیشن‌های توسعه‌دهندگان هم پایین می‌آید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • ehsan16
    ehsan16 | ۳ تیر ۱۴۰۰

    نه حریم خصوصی رو به خطر نمیندازه، منافع مالیه که به خطر می افته! بله اپل جان، یک کلام بگو منفعتم تو اینه، چرا طفره میری!!! این "حریم خصوصی" هم خوب کلمه ای شده برای فرار کردن از پاسخ صحیح!

مطالب پیشنهادی