مایکروسافت با آپدیت PC Health Check، سازگاری سیستم با ویندوز ۱۱ را نشان می‌دهد

مایکروسافت با آپدیت PC Health Check، سازگاری سیستم با ویندوز ۱۱ را نشان می‌دهد

مایکروسافت با آپدیت PC Health Check، سازگاری سیستم با ویندوز ۱۱ را نشان می‌دهد

مایکروسافت اپلیکیشن PC Health Check را در ویندوز به‌روز کرده تا به کاربران بگوید که چرا کامپیوتر آن‌ها احتمالا قادر به اجرای ویندوز ۱۱ نیست. این شرکت با این کار می‌خواهد به شکلی آسان‌تر به کاربران نشان دهد که کدام دستگاه‌ها با نسل بعدی ویندوز سازگاری دارند.

اگر اپلیکیشن PC Health Check را نصب کرده باشید، وقتی دوباره آن را باز کنید، برنامه به‌صورت خودکار به‌روز می‌شود. در نسخه جدید PC Health Check می‌توانید ببینید که کامپیوتر شما ممکن است به چه دلیلی با ویندوز ۱۱ سازگار نباشد. این ناسازگاری می‌تواند به فضای ذخیره‌سازی، پردازنده، کارت گرافیک یا سایر بخش‌ها مربوط باشد.

البته آن‌طور که برخی از کاربران می‌گویند، توضیحات این برنامه هنوز در برخی موارد کوتاه و نامشخص است. برای مثال PC Health Check در یکی از پیام‌های خود می‌گوید «پردازنده تحت پشتیبانی قرار ندارد» ولی این توضیحات به هیچ عنوان به شما نشان نمی‌دهد که چرا پردازنده‌تان قادر به اجرای ویندوز ۱۱ نیست.

PC Health Check ویندوز ۱۱

اگر مایل به نصب ویندوز ۱۱ هستید و نمی‌دانید که دقیقا باید چه قطعه‌ای را در دستگاه خود را تعویض کنید، این برنامه می‌تواند تا حدی به شما کمک کند ولی توصیه می‌شود که خودتان تحقیقات بیشتری انجام دهید. البته ظاهرا هنوز وضعیت پشتیبانی پردازنده‌ها از ویندوز ۱۱ دقیقا مشخص نیست، در نتیجه بهتر است کمی بیشتر منتظر بمانید تا در شرایط سخت بازار بیهوده روی قطعات کامپیوتر خود هزینه نکنید.

مایکروسافت در روز معرفی رسمی ویندوز ۱۱ سیستم مورد نیاز برای نصب این آپدیت را منتشر کرد. کاربران برای نصب ویندوز ۱۱ باید حداقل ۴ گیگابایت رم، ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی و پردازنده ۶۴ بیتی دو هسته‌ای داشته باشند. برای مشاهده اطلاعات کامل به این لینک مراجعه کنید.

این شرکت همچنین به‌تازگی فهرست پردازنده‌های اینتل و AMD سازگار با ویندوز ۱۱ را منتشر کرده است. پردازنده‌های اینتل از نسل هشتم و پردازنده‌های AMD از رایزن ۲۰۰۰ قادر به پشتیبانی از این سیستم عامل هستند. فهرست کامل این پردازنده‌ها در مطلبی برای شما آماده شده است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل