سخنگوی صنعت برق دلیل خاموشی‌های پیش‌بینی نشده را اعلام کرد: اوج گرفتن مصرف

سخنگوی صنعت برق دلیل خاموشی‌های پیش‌بینی نشده را اعلام کرد: اوج گرفتن مصرف

سخنگوی صنعت برق با بیان این که با توجه به گرمای هوا، فاصله زیادی بین میزان مصرف برق و تولید نیروگاهی کشور ایجاد شده است، اذعان داشت با توجه به اهمیت حفظ و پایداری شبکه سراسری برق مجبور به قطع برق برخی از مشترکان در خارج از زمان‌های اعلامی می‌شویم.

خاموشی‌های برق طی روزهای گذشته با نارضایتی‌های زیادی همراه بوده است. علاوه برآن قطعی‌های خارج از برنامه اعلام شده و در چند نوبت باعث شده تا گلایه‌های مردم بیشتر شود. «رجبی‌مشهدی»، سخنگوی صنعت برق ضمن عذرخواهی از مردم، با اشاره به این که روزهای گرمی را پشت سر می‌گذاریم، گفت:

«میزان نیاز مصرف کشور در حال حاضر ۶۵ هزار و ۹۱۸ مگاوات را گذرانده است. این فاصله میزان نیاز مصرف تا میزان تولید نیروگاهی کشور در حال حاضر به بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ مگاوات رسیده است که خارج از توان پاسخگویی نیروگاه‌های ما است.»

او در پاسخ به این سوال که چرا برق برخی از مشترکان در خارج از زمان‌بندی اعلامی قطع می‌شود، به اهمیت حفظ و پایداری شبکه سراسری برق اشاره کرد و می‌گوید به منظور حفظ پایداری شبکه، رله‌های فرکانسی به‌کار گرفته شده است و هنگامی که تراز تولید و مصرف از حد استاندارد فراتر رود و امکان کنترل مصرف وجود نداشته باشد، این رله‌ها به صورت خودکار به‌ کار افتاده و برق تعدادی از مشترکان را قطع می‌‌کند.

به گفته رجبی‌مشهدی، صنعت برق از ابزارهایی که در اختیار دارد استفاده کرده و با همکاری‌های خوبی که مشترکان عمده و صنایع داشته‌اند، در تلاش هستند تا فاصله ایجاد شده بین تولید و مصرف برق را مدیریت کنند.

او با بیان این که طی روزهای گذشته با توجه به فاصله‌ای که برای تولید و مصرف برق ایجاد شده، این همکاری‌ها کفایت نمی‌کند، از مردم خواست تا با صنعت برق همکاری کرده و بالاخص در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۸ که اوج مصرف در کشور است، در مصرف برق صرفه جویی کنند.

سخنگوی صنعت برق ابراز امیدواری کرد تا با همکاری بیشتر مردم و صنایع، شرایط برای تامین برق پایدارتر در روزهای آینده فراهم شده و خاموشی‌های اضطراری و خارج از برنامه به حداقل ممکن برسد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato