پروانه فرکانسی باند ۲۳۰۰ مگاهرتز برای همراه اول و ایرانسل صادر شد

پروانه فرکانسی باند ۲۳۰۰ مگاهرتز برای همراه اول و ایرانسل صادر شد

پروانه فرکانسی باند ۲۳۰۰ مگاهرتز برای همراه اول و ایرانسل صادر شد

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از افزایش ٣٠ درصدی ظرفیت شبکه پهن‌باند کشور خبر داد. این موضوع با صدور پروانه فرکانسی باند ۲۳۰۰ مگاهرتز برای اپراتورهای همراه اول و ایرانسل حاصل خواهد شد.

«حسین فلاح جوشقانی» در توییتی نوشت: «امروز پروانه فرکانسی باند ۲۳۰۰ مگاهرتز برای اپراتورهای همراه اول و ایرانسل صادر شد. با نصب تجهیزات، ظرفیت شبکه‌ پهن باند نسل ۴ موبایل کشور ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.»

پروانه فرکانسی باند ۲۳۰۰ مگاهرتز

طبق مصوبه ۳۱۶ که اسفند سال ۹۹ توسط کمیسیون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تصویب رسید، قرار بود بخشی از باند فرکانسی ۲۳۰۰ مگاهرتز برای استفاده بیشتر اپراتورهای موبایل به مزایده گذاشته شود.

بر اساس گزارش ریاست رگولاتوری، این مزایده برگزار شده و باند فرکانسی ۲۳۰۰ مگاهرتز به همراه اول و ایرانسل واگذار شده است و از این طریق ظرفیت شبکه پهن باند نسل ۴ موبایل کشور به میزان ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.

با صدور پروانه فرکانسی باند ۲۳۰۰ مگاهرتز، اپراتورهای موبایل می‌توانند اینترنت دیتا را با کیفیت و سرعت بیشتری در اختیار مشترکان خود بگذارند، آن هم در شرایطی که کرونا نیاز ارتباطی کاربران از طریق اینترنت را افزایش داده و نیاز به داشتن اینترنت دیتای با کیفیت، پایدار و با سرعت بالا بیشتر از همیشه احساس می‌شود.

شایان ذکر است که جوشقانی در توییت خود به اپراتور رایتل اشاره‌ای نکرده و به نظر می‌رسد که فقط ایرانسل و همراه اول به باند ۲۳۰۰ مگاهرتز دسترسی خواهند داشت.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل