اپ استور آمازون، منبع اپ‌های اندرویدی ویندوز ۱۱ به‌زودی از فرمت AAB پشتیبانی می‌کند

اپ استور آمازون، منبع اپ‌های اندرویدی ویندوز ۱۱ به‌زودی از فرمت AAB پشتیبانی می‌کند

از ماه آینده میلادی اپ‌های جدیدی که در گوگل پلی استور ثبت می‌شوند، بجای APK باید فرمت AAB داشته باشند. حالا آمازون اعلام کرده که روی پشتیبانی اپ استور خود از این فرمت کار می‌کند. اپ استور آمازون منبع دسترسی کاربران به اپ‌های اندرویدی در ویندوز ۱۱ خواهد بود.

اپ استور آمازون همچنان به پذیرش فرمت APK از توسعه‌دهندگان ادامه می‌دهد و این روند تغییری را تجربه نخواهد کرد. استفاده از باندل اپ اندروید یا همان AAB، مزایایی نسبت به APK در پی دارد. برای مثال می‌توان به قابلیت‌های جدید دینامیکی و همچنین کاهش حجم اپ اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با این فرمت این مقاله دیجیاتو را بخوانید.

اگرچه آمازون اعلام کرده که اپ استور آن از این فرمت جدید پشتیبانی خواهد کرد، اما از همان ابتدا تمام قابلیت‌هایش در دسترس نخواهد بود و به مرور زمان تکمیل خواهد شد. این کمپانی همچنین گفته که با نزدیک شدن به تاریخ پشتیبانی از این فرمت در فروشگاهش، اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر خواهد کرد.

اپ استور آمازون

اگرچه کاربران ویندوز ۱۱ می‌توانند اپ‌های اندرویدی را از منابع خارجی هم دانلود و روی سیستم عامل جدید مایکروسافت نصب کنند، اما مهاجرت گوگل به سمت AAB باعث می‌شود که توسعه‌دهندگان به مرور زمان بجای APK به سراغ AAB بروند. به همین دلیل شاید روزی تنها با فرمت AAB روبه‌رو شویم.

حالا اگر آمازون پشتیبانی از AAB را به فروشگاه خودش اضافه کند، کاربران ویندوز ۱۱ بدون نگرانی می‌توانند به اپ‌های اندرویدی دسترسی پیدا کنند. این احتمال وجود دارد که ردموندی‌ها امکان Sideload فرمت AAB را هم برای کاربران فراهم کنند، هرچند انتظار می‌رود این روند پیچیده باشد و مقداری طول بکشد.

با اقدام اخیر آمازون، توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌هایشان را با فرمت APK یا AAB درون این فروشگاه آپلود کنند و امکان استفاده از آن‌ها برای کاربران فراهم می‌شود. بنابراین اگر توسعه‌دهنده‌ای تنها تصمیم به انتشار فرمت AAB برنامه‌اش بگیرد، کاربران ویندوز ۱۱ هم در آینده می‌توانند با اپ استور آمازون از آن استفاده کنند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato