ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

وزیر ارتباطات: تمامی داده‌های دولتی در داخل کشور میزبانی می‌شوند

در حالی که تا چند سال گذشته، داده‌های برخی از دستگاه‌های دولتی در خارج از کشور میزبانی می‌شد اکنون و به گفته وزیر ارتباطات تمامی داده‌های دولتی درون کشور میزبانی می‌شوند. «محمدجواد آذری جهرمی» با ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۵

در حالی که تا چند سال گذشته، داده‌های برخی از دستگاه‌های دولتی در خارج از کشور میزبانی می‌شد اکنون و به گفته وزیر ارتباطات تمامی داده‌های دولتی درون کشور میزبانی می‌شوند.

«محمدجواد آذری جهرمی» با بیان این که در سال 92، بنا بر اعلام دبیر وقت شورای عالی فضای مجازی، داده‌های حدود ۴۰درصد از دستگاههای دولتی، برای ارائه‌ خدمات الکترونیکی در خارج از کشور میزبانی می‌شد، اعلام کرد هم اکنون با گسترش چشمگیر دولت الکترونیکی، تمامی داده‌های دولتی درون کشور میزبانی می‌شوند.

او که در توییتر خود به ارائه کارنامه دولت الکترونیک پرداخته بود، می‌گوید مجموع خدمات دولت به مردم 5968 خدمت است که در گام اول دولت الکترونیکی باید الکترونیکی می‌شدند. اولین ارزیابی در آخر 95 انجام شد که تنها 110 خدمت الکترونیکی بود. اکنون در سال 1400 تعداد  4997 (حدود 84 درصد) خدمت الکترونیکی شده‌اند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در گام دوم ‌دولت الکترونیکی، تبادل اطلاعات بین دستگاه‌ها بایستی میسر می‌شد، گفت:

«در سال 1392، تعداد تبادل اطلاعات بین دستگاهی صفر، در پایان سال 1396 به عدد 97 میلیون رسید و هم اینک تا ابتدای مرداد 1400 از عدد 2.8 میلیارد عبور کرده است. ارائه خدمات یکپارچه، گام سوم دولت الکترونیکی بود که با تعریف 23 پروژه مهم پیگیری شد. سلامت الکترونیکی، سامانه جامع تجارت، مالیات الکترونیکی و سامانه ستاد از مهمترین این پروژه‌ها بود.»

دولت الکترونیک

آذری جهرمی پیش از این نیز با تاکید بر اهتمام دولت دوازدهم به الکترونیکی شدن خدمات و دسترسی شهروندان، اعلام کرده بود بنا بر آمار دبیر شورای عالی فضای مجازی در سال ۱۳۹۲ ، ۴۰ درصد اطلاعات دولت در خارج از کشور «هاست» می‌شد و خدمات الکترونیک دولت میزبانی آن در خارج از کشور بود، در سال 1398، حدود 48 درصد اطلاعات کشور خارج از کشور نگهداری می‌شد و امروز با توجه به زیرساخت‌هایی که در دولت توسعه داده شده ما هیچ دستگاه دولتی نداریم که اطلاعات آن خارج از کشور «هاست» شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی