ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مقامات بریتانیا: تصاحب ARM توسط انویدیا می‌تواند مشکلات جدی ایجاد کند

سازمان نظارت بر رقابت و بازار بریتانیا (CMA) به تازگی اعلام کرده که تحقیقات بیشتری پیرامون کنترل انویدیا بر ARM موردنیاز است زیرا این مسئله می‌تواند باعث مشکلات جدی از جمله کاهش میزان نوآوری شود. ...

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۰

سازمان نظارت بر رقابت و بازار بریتانیا (CMA) به تازگی اعلام کرده که تحقیقات بیشتری پیرامون کنترل انویدیا بر ARM موردنیاز است زیرا این مسئله می‌تواند باعث مشکلات جدی از جمله کاهش میزان نوآوری شود.

گزارش CMA بخش‌های متعددی را شامل می‌شود اما به نظر می‌رسد نگرانی اصلی آن‌ها پیرامون رقابت بسیار شدید فعلی بر سر تامین پردازنده، واحدهای گرافیکی و تراشه‌ها در بازار جهانی است که بسیاری از زمینه‌ها مانند دیتاسنترها، اینترنت اشیاء، صنعت خودروسازی و کنسول‌های بازی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. کاهش قابل توجه رقابت از طریق تصاحب سایر بازیگران چنین عرصه‌ای ممکن است به تولید محصولاتی با کیفیت پایین‌تر و قیمت بیشتر ختم شود.

مدیر اجرایی ارشد CMA در بیانیه مطبوعاتی این سازمان گفته:

ما نگرانیم که کنترل انویدیا بر ARM موجب بروز معضلات اساسی برای رقبای انویدیا از طریق محدود کردن دسترسی آن‌ها به فناوری‌های کلیدی شود و در نهایت سطح نوآوری در بسیاری از بازارهای مهم و در حال رشد را کاهش دهد. در نهایت چنین مسئله‌ای باعث می‌شود تا مصرف‌کنندگان به محصولات جدید دست پیدا نکنند و قیمت‌ها افزایش یابد. ادغام این دو شرکت می‌تواند انگیزه‌‌هایی برای تغییر مدل تجاری ARM به نفع انویدیا ایجاد کند.

اگرچه انویدیا وعده داده در ARM از سیستم مدیریتی شفاف استفاده می‌کند و دسترسی برابر سایر شرکت‌ها به محصولات را فراهم می‌سازد؛ اما مسئولین بریتانیایی معتقدند که تضمین‌های ارائه شده از سوی انویدیا کافی نیستند. حتی به نظر می‌رسد آن‌ها با فروش مالکیت‌های معنوی ARM هم راضی نمی‌شوند و با توجه به پیچیدگی‌های حقوقی مسائل ثبت پتنت، نیاز به تحقیقات بسیار بیشتری وجود دارد.

مقامات دولتی بریتانیا چند ماه قبل اعلام کرده بودند که فروش ARM با رقم ۴۰ میلیارد دلار می‌تواند تهدیدی برای امنیت ملی این کشور باشد و از CMA درخواست کردند تا تحقیقات گسترده‌ای پیرامون آن صورت دهد؛ اما تا به امروز تحقیقات نتیجه خاصی در پی نداشته و باید منتظر ادامه این روند باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Analyzer
    Analyzer | ۱ شهریور ۱۴۰۰

    رده بندی چیپست ها از لحاظ قدرت
    تراشه A15 اپل
    اسنپدراگون‌ 888+

مطالب پیشنهادی