اندروید ۱۲.۱ برای گوشی‌های تاشو و احتمالا پیکسل فولد آماده می‌شود

اندروید ۱۲.۱ برای گوشی‌های تاشو و احتمالا پیکسل فولد آماده می‌شود

اندروید ۱۲ آپدیت بزرگی است که تمام قابلیت‌های جدید آن به موقع آماده نمی‌شوند. اخیرا در گزارشی گفته شده که آپدیت اندروید ۱۲.۱ شامل بهینه‌سازی‌های متعددی برای ارتقای تجربه کاربری گوشی‌های تاشو است. این اتفاق احتمال عرضه پیکسل فولد را افزایش داده است.

اندروید ۱۲ نسخه sc-v2 که انتظار داریم اندروید ۱۲.۱ نام بگیرد، بهینه‌سازی‌هایی را روی یکی از ویژگی‌های اولیه اندروید ۱۲ اعمال می‌کند که در پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان این سیستم عامل دیده شده بود. دومین پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید ۱۲ در لانچر پیکسل یک تسکبار مخفی داشت که در پایین صفحه به جای نوار معمولی مسیریابی ظاهر می‌شد و اپلیکیشن‌هایی را نشان می‌داد که کاربر معمولا از آن‌ها استفاده می‌کند. این تسکبار برای نمایشگرهای بزرگ مثل تبلت‌ها ساخته شده بود، دستگاه‌هایی که می‌تواننستند از فضای بیشتری برای چندوظیفگی استفاده کنند.

از آن زمان تاکنون هیچ تغییری روی این تسکبار اعمال نشده بود. ولی حالا می‌دانیم که گوگل این قابلیت را برای اندروید ۱۲.۱ درنظر گرفته و در پشت صحنه روی آن کار می‌کرده است. همچنین، می‌دانیم که گوگل این تسکبار را برای کلاس دیگری از محصولات یعنی همان گوشی‌های تاشو توسعه می‌دهد.

در حال حاضر گوشی‌های تاشو متعددی در بازار وجود دارند و شایعه شده که گوگل پیکسل فولد هم می‌تواند با اندازه‌ای برابر گلکسی زد فولد سامسونگ تولید شود. اگرچه نمی‌توانیم دقیقا تایید کنیم که گوگل این قابلیت را برای پیکسل فولد توسعه می‌دهد یا نه، ولی با اطمینان می‌توان گفت که همه گوشی‌های تاشو می‌توانند از این تسکبار استفاده کنند.

کد منبع AOSP گوگل بخشی از بهینه‌سازی‌ها و قابلیت‌های این تسکبار را ذکر کرده. در راهنمایی که برای استفاده از این تسکبار طراحی شده، انیمیشنی به نام Wave دیده می‌شود که اندازه آیکن‌ها در آن تغییر کرده و آیکن‌ها را به بالا و پایین می‌فرستد. سپس توضیح داده می‌شود که چگونه می‌توانید دو اپلیکیشن را در حالت نیم-صفحه باز یا با نگه داشتن انگشت خود روی صفحه تسکبار را مخفی کنید. همچنین می‌توانید اپلیکیشن‌های محبوب خود را به این تسکبار بیاورید.

در کد AOSP تصویری از این تسکبار وجود دارد که دو پنجره از گوگل کروم را روی یک دستگاه تاشو نشان می‌دهد. البته این تصویر بعدا با یک رندر عمومی‌تر جایگزین شده اما بعید است که دستگاه موجود در تصویر بالا پیکسل فولد باشد.

از دیگر تغییرات اندروید ۱۲.۱ می‌توانیم به مدیریت بهتر انیمیشن باز کردن گوشی‌های تاشو در رابط کاربری سیستم اشاره کنیم. شاید پیکسل فولد با اندروید ۱۲.۱ معرفی شود، اما فعلا اطلاعات بسیار کمی در این رابطه در دسترس است و نمی‌توانیم نتیجه‌گیری قاطعی داشته باشیم.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato