وان پلاس ۲.۰: OxygenOS و ColorOS سال آینده به یک سیستم عامل متحد تبدیل می‌شوند

وان پلاس ۲.۰: OxygenOS و ColorOS سال آینده به یک سیستم عامل متحد تبدیل می‌شوند

سیستم عامل OxygenOS وان پلاس و ColorOS اوپو به‌زودی با هم ترکیب می‌شوند و سیستم عامل متحدی را تشکیل می‌دهند. وان پلاس وعده داده که این سیستم عامل سادگی و سبکی گذشته را حفظ خواهد کرد و برای اولین بار در سال ۲۰۲۲ روی یکی از پرچمداران این شرکت عرضه می‌شود.

«پیت لاو»، مدیرعامل وان پلاس و مدیر ارشد محصول اوپو در پستی در انجمن گفتگوی این شرکت جزئیات جالبی را درباره نقشه راه محصولات آینده وان پلاس منتشر کرد. سیستم عامل متحد وان پلاس و اوپو قرار است بسیاری از مزایای قبلی را حفظ کند و بوت‌لودری داشته باشد که کاربران بتوانند قفل آن را باز و از فریمورهای سفارشی استفاده کنند.

آقای لاو می‌گوید: «می‌خواهم با اطمینان به شما بگویم که پس از نظارت بر فرآیند توسعه محصول هر دو سیستم در یکسال اخیر، باور دارم که این سیستم عامل متحد ضمن حفظ DNA رابط OxygenOS که همه شما عاشقش هستید، در مجموع تجربه بهتری را ارائه خواهد کرد.»

مدیرعامل وان پلاس مدعی است که همین حالا هم مزایای ترکیب تیم‌های توسعه OxygenOS و ColorOS را مشاهده کرده و باور دارد که سرعت و کیفیت ساخت بیلدهای نرم‌افزاری بالاتر رفته است. این سیستم عامل متحد در سال ۲۰۲۲ روی نسل جدید پرچمداران وان پلاس عرضه می‌شود. در ادامه دستگاه‌های منتخب این سیستم عامل را از طریق آپدیت بزرگ بعدی اندروید دریافت می‌کنند. فعلا مشخص نیست که کدام دستگاه‌ها در چه تاریخی به این آپدیت دسترسی پیدا خواهند کرد، ولی احتمالا همزمان با آپدیت اندروید ۱۳ باید منتظر چنین اتفاقی باشیم.

سیستم عامل متحد بخشی از برنامه‌ای خواهد بود که پیت لاو از آن با نام «وان پلاس ۲.۰» یاد می‌کند. این شرکت همچنین استراتژی محصولات خود را کمی تغییر می‌دهد اما پرچمداران وان پلاس همچنان به‌صورت جهانی در دسترس خواهند بود. با این حال، عرضه گوشی‌های ارزان‌تر این برند به برخی بازارهای خاص محدود می‌شوند.

وان پلاس به کار روی بهینه‌سازی دوربین‌های خود ادامه می‌دهد. تمرکز این شرکت بر حفظ روان بودن تجربه کاربری و توسعه علوم رنگی جدید با همکاری هاسلبلاد خواهد بود. این همکاری همچنین قرار است به توسعه حسگرها، لنزها و فناوری‌های دیگری منجر شود که عملکرد کلی دوربین را ارتقا می‌دهند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato