ناسا با تغییرات ساختاری، خود را برای ماموریت‌های آینده ماه و مریخ آماده می‌کند

ناسا با تغییرات ساختاری، خود را برای ماموریت‌های آینده ماه و مریخ آماده می‌کند

ناسا با انتصاب مدیران جدید، روی توسعه ماموریت‌های جدید کار می‌کند. مدیر ناسا، «بیل نلسون» اعلام کرده در سال ۲۰۲۴ به ماه بازمی‌گردند تا دو ماموریت جدید را پایه‌ریزی کنند. این آژانس در راستای افزایش ماموریت‌های خود در مدار پایین زمین و کاوش در اعماق فضا، بخش نیروی انسانی خود را به دو واحد مجزا تبدیل کرده تا در عملیات‌های آینده موفقیت بیشتری کسب کنند. یکی از کارکنان این آژانس فضایی به نام «جیم فری» که از سال ۱۹۹۰ فعالیتی نداشته، مدیر بخش ماموریت‌های زمین شده و «کتی لودرز» به مدیریت بخش کاوش در فضا منصوب شده است.

لودرز اولین زنی بود که وظیفه نظارت روی پروازهای فضایی انسان در ناسا را برعهده داشت و قبل از آن هم برنامه خدمه تجاری را اداره می‌کرد. این دو واحد قرار است روی توسعه برنامه‌های مهم پروژه آرتمیس و پرواز فضایی به مریخ نظارت کنند. در همین حال همتای آن‌ها بر عملیات پرتاب و ایستگاه فضایی بین‌المللی متمرکز خواهد شد و ماموریت‌های بعدی در ماه را پایه‌ریزی می‌کند. به گفته ناسا، سازماندهی مجدد چشم‌اندازی بلندمدت برای ۲۰ سال آینده دارد. ساختار جدید به یک واحد اجازه می‌دهد تا بر پرواز فضایی انسان تمرکز کند، در حالی که دیگر سیستم‌های فضایی آینده را می‌سازد.

به این ترتیب آژانس فضایی می‌گوید که یک چرخه ثابت از توسعه و عملیات برای کمک به پیشرفت اهداف اکتشافی فضایی وجود خواهد داشت. نلسون در ادامه می‌گوید: «این سازماندهی مجدد باعث موفقیت ناسا و آمریکا می‌شود، زیرا ما بیشتر از گذشته در کیهان حرکت خواهیم کرد، در حالی که از تجاری‌سازی فضا و تحقیقات در ایستگاه فضایی بین‌المللی حمایت می‌کنیم. این اتفاق به آمریکا اجازه می‌دهد تا رهبری خود در فضا را برای دهه‌های آینده حفظ کند.»

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato