مقایسه مقاومت آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی S21 اولترا در تست سقوط [تماشا کنید]

مقایسه مقاومت آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی S21 اولترا در تست سقوط [تماشا کنید]

شارژدهی باتری و عملکرد یک گوشی هوشمند اهمیت بالایی دارد، اما مقاومت آن هم برای بسیاری از ما مهم است چرا که اگر به صورت اتفاقی یک گوشی گران قیمت از دستمان بیفتد، شاید عمرش به پایان برسد. آیفون ۱۳ پرو مکس که اخیرا وارد بازار شده، گران‌ترین آیفون اپل است که باید با بهترین پرچمدار عادی و نه تاشو سامسونگ یعنی گلکسی S21 اولترا رقابت کند، اما این گوشی‌ها در تست سقوط چه عملکردی از خودشان نشان می‌دهند؟

در گذشته شاهد انتشار ویدیوی تست سقوط آیفون ‍۱۳ و ۱۳ پرو مکس بودیم که از مقاومت بالای پرچمدار غول‌پیکر کوپرتینویی‌ها خبر می‌داد. حالا نوبت به مقایسه عملکرد آیفون ۱۳ پرو مکس و گلکسی S21 اولترا در تست سقوط رسیده که کانال یوتیوب «PhoneBuff» دست به چنین کاری زده است.

در این تست سقوط، پرچمدار اپل و سامسونگ از ارتفاع ۱.۵ متری و از سمت پنل پشتی روی سطح بتنی سقوط می‌کنند. در ادامه این دستگاه‌ها از سمت کناره یا فریم سقوط می‌کنند و در نهایت هم شاهد ۱۰ بار سقوط آن‌ها از سمت نمایشگر هستیم. هردو دستگاه عملکرد یکسانی دارند چرا که بدنه شیشه‌‌ای آن‌ها در همان برخورد اول ترک می‌خورد.

پنل پشتی و جلویی گلکسی S21 اولترا در پایان تست ترک می‌خورند و در اواسط تست، نمایشگرش دچار مشکل می‌شود. با این وجود پس از قفل و آنلاک کردن دستگاه، چنین مشکلی برطرف می‌شود. ماژول دوربین عملکرد مناسبی از خودش نشان می‌دهد و در نهایت نماینده سامسونگ ۱۲ بار پس از سقوط، همچنان عملکردش را حفظ می‌کند.

آیفون ۱۳ پرو مکس هم عملکردی مشابه رقیبش دارد، اما یک تفاوت بزرگ میان آن‌ها به چشم می‌خورد. ماژول دوربین این پرچمدار ترک می‌خورد اما خوشبختانه به لنزهای دوربین آسیبی وارد نمی‌شود. در بخش نمایشگر هم با از کار افتادن روبه‌رو نمی‌شویم و تنها چندین پیکسل آسیب می‌بینند.

در حالت کلی، پنل پشتی آیفون ۱۳ پرو مکس نسبت به گلکسی S21 اولترا بیشتر آسیب می‌بیند، با این وجود همچنان هردوی آن‌ها عملکردشان را حفظ می‌کنند. طبق امتیازبندی PhoneBuff، گلکسی S21 اولترا با امتیاز یک اختلاف موفق به شکست رقیب قدرتمندش می‌شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato