کارایا و ۱۰۰ استارتاپ روی «اینی‌فای» سرمایه‌گذاری کردند

کارایا و ۱۰۰ استارتاپ روی «اینی‌فای» سرمایه‌گذاری کردند

گروه سرمایه‌گذاران نیک‌اندیش کارایا با مشارکت شرکت سرمایه‌گذاری توسعه کارآفرینی بهمن و ۱۰۰ استارتاپ بر روی استارتاپ اینی‌فای سرمایه‌گذاری کردند.

اینی‌فای پلتفرم خرید فروش برای کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط در شبکه‌های اجتماعی است. به کمک این پلتفرم، خریداران می‌توانند بدون نصب هیچ اپلیکشینی، در همان شبکه اجتماعی به خرید امن بپردازند. صاحبین کسب‌و‌کار با عضویت رایگان در اینی‌فای می توانند نسبت به تعریف محصول خود اقدام کنند. در واقع اینی‌فای را می‌توان یک اپلیکیشن فروشگاه‌ساز دانست که یک سایت اینترنتی متصل به اینستاگرام برای فروشندگان کالا و خدمات فراهم می‌کند.

رشد چشم‌گیر استفاده از تلفن همراه در ایران، شرایط استفاده بهتر و بیشتر از امکانات موجود در فضای مجازی را برای کاربران فراهم کرده است. این استارتاپ نیز با طراحی، ساخت و بهبود نرم افزارهای مختلف، به دنبال این است امکان استفاده حرفه‌ای و سودمندتر از حضور کاربران به خصوص در شبکه های اجتماعی را میسر کند.

به گفته‌ «رضا قوامی‌‍پور» مدیر اجرایی کارایا، این نخستین سرمایه‌گذاری کارایا در سال ۱۴۰۰ است. بر اساس برنامه‌ پیش‌بینی شده قرار است سرمایه‌گذاران نیک‌اندیش کارایا تا پایان سال بر روی حداقل دو استارتاپ دیگر نیز سرمایه‌گذاری کنند.

«مرتضی دهقان‌پور»، بنیان‌گذار استارتاپ اینی‌فای بود که با اعضای تیم خود در کارخانه نوآوری شیراز مستقر هستند. آن‌ها قصد دارند پس از جذب سرمایه تمرکز اصلی خود را روی توسعه بازار و محصول استارتاپی خود قرار دهند.

با سرمایه‌گذاری روی اینی‌فای، تعداد استارتاپ‌های حاضر در سبد سرمایه‌گذاری کارایا به ۱۲ عدد رسیده است. کارایا برنامه دارد تا در سال ۱۴۰۰ روی استارتاپ‌های دیگری نیز که در مراحل بذری هستند سرمایه‌گذاری کند.

اعضای کارایا، سرمایه‌گذاران نیک‌اندیش (Angel Investor) و کارآفرینان با تجربه هستند که علاوه بر سرمایه‌ نقدی، سرمایه‌ هوشمند (Smart Money) را نیز در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌دهند و تلاش می‌کنند تا با هدایت و راهبری، تیم‌ها را به نقطه‌ قابل قبولی برسانند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato