ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

واکسن کرونای فایزر تا ۹۳ درصد در جلوگیری از بستری شدن افراد ۱۲ تا ۱۸ ساله‌ موثر است

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) می‌گوید واکسن کرونا فایزر در جلوگیری از بستری شدن نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله، تا ۹۳ درصد اثربخشی دارد. تحقیقات این مرکز نشان داده که نیاز به ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۸ مهر ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) می‌گوید واکسن کرونا فایزر در جلوگیری از بستری شدن نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله، تا ۹۳ درصد اثربخشی دارد. تحقیقات این مرکز نشان داده که نیاز به واکسیناسیون در این گروه سنی حالا بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

تحقیقات CDC در بازه زمانی ژوئن تا سپتامبر انجام گرفته که اوج شیوع کرونا دلتا بود. این مرکز ۴۶۴ بیمار کووید-۱۹ در بازه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال را در ۱۹ بیمارستان زیرنظر گرفت و متوجه شد که ۹۷ درصد از افرادی که کارشان به بیمارستان کشیده واکسن نزده بودند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها می‌گوید: «این داده‌ها نشان می‌دهند که افزایش آمار واکسیناسیون در این گروه سنی می‌تواند به کاهش شیوع کووید-۱۹ در ایالات متحده کمک کند.» در میان این ۴۶۴ بیمار فقط ۶ نفر واکسن زده بودند. ۴۳ درصد بیماران به مراقبت‌های ویژه نیاز پیدا کردند و ۱۶ درصد آن‌ها به دستگاه تنفس مصنوعی وصل شدند. از این گروه ۲ نفر جان خود را از دست دادند.

واکسن کرونای فایزر

CDC می‌گوید ۶۱ درصد از بیماران اهل ایالت‌های جنوبی بودند که نرخ شیوع کرونا در آن‌ها بیشتر بود. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در تاریخ ۱ شهریور واکسن فایزر را برای استفاده همه افراد بالای ۱۶ سال تایید کرد ولی این واکسن برای افراد ۱۲ تا ۱۵ سال فقط مجوز مصرف اضطراری دارد.

محققان متذکر شده‌اند که این مطالعه روی گروه کوچکی از بیماران انجام گرفته که ۷۲ درصدشان حداقل یک بیماری زمینه‌ای داشته‌اند. افزون بر این، پژوهشگران نتوانسته‌اند اثربخشی واکسن روی گونه‌های مختلف ویروس کرونا را تشخیص دهند و ممکن است برخی از بیماران درباره وضعیت واکسیناسیون خود اطلاعات غلط داده باشند.

در آمریکا تاکنون بیش از ۱۰۴ میلیون نفر دو دوز واکسن فایزر را دریافت کرده‌اند و ۹ میلیون نفر هم دوز یادآور این واکسن را زده‌اند. CDC ماه گذشته مجوز استفاده از دوز یادآور واکسن فایزر برای گروه‌های در معرض خطر از جمله افراد بالای ۶۵ سال را صادر کرد. فایزر فعلا به دنبال دریافت مجوز واکسن خود برای گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • MK
    MK | ۲۸ مهر ۱۴۰۰

    همونی که هممون میدونیم...

مطالب پیشنهادی