ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

دوز سوم واکسن کرونا فایزر تاییدیه FDA آمریکا را دریافت کرد

سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تاییدیه تزریق دوز سوم واکسن کرونا فایزر را برای افراد بالای ۶۵ سال و در معرض خطر صادر کرد تا بتوانند حداقل ۶ ماه پس از دریافت دوز دوم، ...

سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تاییدیه تزریق دوز سوم واکسن کرونا فایزر را برای افراد بالای ۶۵ سال و در معرض خطر صادر کرد تا بتوانند حداقل ۶ ماه پس از دریافت دوز دوم، با دوز تقویتی واکسینه شوند.

حدود یک هفته قبل این شرکت تولید کننده واکسن کرونا درخواستی مبنی بر تایید تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا به FDA فرستاده بود و حالا وضعیت تزریق دوز تقویتی برای گروه‌های سنی بالای ۶۵ سال و افراد در معرض خطر مشخص شده است.

تمامی افراد گروه‌های سنی بین ۱۸ تا ۶۵ ساله که در معرض خطر ابتلا به نوع حاد بیماری کرونا هستند یا در معرض خطر جدی عوارض ناشی از ابتلا به این بیماری قرار دارند، مجاز به دریافت دوز تقویتی واکسن کرونا فایزر بعد از گذشت فاصله زمانی شش ماه از دریافت دوز دوم هستند.

«جانت وودکاک» سرپرست کمیته FDA در بیانیه‌ای گفت:

«هر روز داده‌های جدیدی در مورد ایمنی و اثربخشی واکسن در اختیار ما قرار می‌گیرد. همان‌طور که اثربخشی واکسن‌های کرونا برای ما مهم است و اطلاعات ما در مورد آنها کامل‌تر می‌شود، موضوع دریافت دوزهای تقویتی برای مبارزه با این ویروس را نیز در دستور کار خود قرار داده‌ایم و عموم مردم را در مورد این اطلاعات مطلع می‌کنیم.»

اوایل شهریورماه نیز FDA واکسن کرونا فایزر که با همکاری بیون‌تک توسعه یافته را بطور کامل تایید کرد تا روند واکسیناسیون در این کشور سرعت بگیرد. این واکسن در بسیاری از کشورها با استفاده از مجوز استفاده اضطراری در حال استفاده است و در خود آمریکا هم با همین مجوز افراد بالای ۱۲ سال واکسینه می‌شدند ولی اکنون این واکسن مجوز دائمی در آمریکا را اوایل شهریورماه دریافت کرده است.

با وجودی که تیرماه امسال سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) در بیانیه مشترکی اعلام کرده بودند که آمریکایی‌ها کاملا واکسینه شده‌اند و دیگر نیازی به دوز تقویت شده واکسن کرونا ندارند، اما اکنون تاییدیه دریافت واکسن برای افراد بالای ۶۵ سال و گروه‌های در معرض خطر توسط FDA صادر شده است.

چند روز قبل نیز یک کمیته مشورتی تاثیرگذار سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) پیشنهاد توزیع دوز تقویتی واکسن فایزر برای همگان را رد کرد، اما توصیه کرده بود که افراد آسیب‌پذیر و مسن‌تر از ۶۵ سال دوز سوم را دریافت کنند. کمیته مشورتی FDA همچنین توصیه کرده بود که کادر درمان و سایر مشاغل در معرض خطر ویروس مثل معلمان هم در برنامه تزریق دوز تقویتی قرار بگیرند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی