آمریکا احتمالا از ماه آینده میلادی واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ سال را شروع می‌کند

آمریکا احتمالا از ماه آینده میلادی واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ سال را شروع می‌کند

مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار آمریکا، «آنتونی فاوچی» به تازگی گفته اگر همه چیز خوب پیش برود و تاییدیه‌ها را دریافت کنند، در نیمه اول نوامبر (اواخر آبان) واکسیناسیون کودکان شروع می‌شود.

مقامات سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در حال بررسی برنامه فایزر/بیون‌تک برای اخذ مجوز دو دوز واکسن برای کودکان هستند و نتیجه آن به زودی اعلام می‌شود. اگرچه FDA ملزم به اجرای توصیه‌های صورت گرفته نیست، اما معمولا به آن‌ها عمل می‌کند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) در جلسه‌ای که در تاریخ ۲ و ۳ نوامبر (۱۱ و ۱۲ آبان) برگزار می‌شود، تصمیم نهایی در مورد واکسینه شدن کودکان را خواهد گرفت. مدیر CDC، «راشل والنسکی» گفته می‌خواهند هرچه سریعتر به جمع‌بندی برسند و آن را به‌زودی اعلام خواهند کرد. وی افزود: «ما می‌دانیم که بسیاری از والدین علاقمند به واکسینه کردن فرزندان بین ۵ تا ۱۱ سال خود هستند و ما تلاش می‌کنیم تا اقدامات لازم را انجام دهیم.»

آنتونی فاوچی

تقریبا ۲۸ میلیون کودک واجد دریافت واکسن کرونا در آمریکا هستند. در حال حاضر واکسن فایزر/بیون‌تک برای افراد ۱۲ تا ۱۷ سال در دسترس قرار دارد. تحقیقات برای کودکان زیر ۵ سال ادامه دارد و فعلا برنامه‌ای برای واکسیناسیون این سنین وجود ندارد.

در حالی که میزان مرگ و میر کودکان بر اثر کرونا کمتر از بزرگسالان است، بسیاری از آن‌ها با علائم طولانی مدت روبرو هستند و فعلا مطالعه روی آن‌ها ادامه دارد. بزرگسالانی که مخالف واکسن بوده‌اند، در مقابل واکسینه شدن کودکان هم مخالفت می‌کنند و این کار را سخت‌تر کرده است. والنسکی گفته به دنبال اجباری کردن واکسن برای مدارس و کسب مجوز‌های لازم هستند.

فایزر چند وقت پیش گفته بود واکسن کرونا این شرکت برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال ایمن است و تا ۹۱ درصد از بروز بیماری علامت‌دار جلوگیری می‌کند. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) هم تایید کرده که مزیت استفاده از این واکسن بیشتر از ریسک بروز عوارض جانبی نادر آن است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato