ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

وارث سامسونگ به استفاده غیرقانونی از داروی بیهوشی محکوم شد

«لی جائه-یونگ»، وارث و مدیر کنونی سامسونگ که چند وقت پیش به شکل مشروط از زندان آزاد شده بود، حالا به استفاده غیرقانونی از داروی بیهوشی محکوم شده و باید حدود ۶۰ هزار دلار جریمه ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۴ آبان ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰

«لی جائه-یونگ»، وارث و مدیر کنونی سامسونگ که چند وقت پیش به شکل مشروط از زندان آزاد شده بود، حالا به استفاده غیرقانونی از داروی بیهوشی محکوم شده و باید حدود ۶۰ هزار دلار جریمه بپردازد.

دادگاه منطقه‌ای سئول در حکمی آقای لی را به استفاده غیرقانونی از داروی بیهوش‌کننده پروپوفول محکوم کرده و او طبق رای صادره، باید حدود ۶۰,۰۵۵ دلار جریمه بپردازد. لی همچنین باید به خاطر نقض قانون کنترل مواد مخدر حدود ۱۴,۵۶۶ دلار دیگر جریمه بدهد. آقای لی در بازه زمانی ژانویه ۲۰۱۵ تا مه ۲۰۲۰ ظاهرا ۴۱ بار به‌صورت غیرقانونی در کلینیکی در سئول از پروپوفول استفاده کرده است.

دادستان‌های پرونده لی جائه-یونگ در ماه ژوئن ۲۰۲۱ مدعی شدند که وارث سامسونگ داروی پروپوفول را در مصارفی غیر از کاربردهای درمانی به کار گرفته است. گفته می‌شود که سطح اعتیاد و وابستگی به پروپوفول به اندازه سایر مواد مخدر بوده و از این رو مصرف خودسرانه آن به شدت منع شده است.

دادگاه می‌گوید مقدار پروپوفول مورد استفاده لی بسیار بالا بوده و فردی در جایگاه اجتماعی او نباید قوانین را زیر پا بگذارد. دادگاه مدعی است آقای لی باید به عنوان یک فرد نمونه و الگو تابع قوانین باشد و چنین رفتارهایی از خود نشان ندهد.

دادگاه سئول به رهبر سامسونگ دستور ترک پروپوفول را داده و از او خواسته تا به فردی سالم و الگویی برای بچه‌ها تبدیل شود. لی به جرم پرداخت رشوه به رئیس جمهور سابق کره به ۲ سال و ۶ ماه زندان محکوم شده بود.

با این حال، لابی‌گران بزرگ کره معتقد بودند که بازگشت آقای لی به سامسونگ برای هدایت این شرکت در دوره سخت بحران کمبود تراشه حیاتی است. آن‌ها در نهایت به خواسته خود رسیدند و رئیس جمهور فعلی کره جنوبی چندی قبل حکم عفو مشروط لی جائه-یونگ را صادر کرد تا سامسونگ به کنترل بازار نیمه‌رساناها بپردازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی