ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انرژی

اپل از ۱۰ پروژه جدید برای مقابله با تغییرات اقلیمی پرده برداشت

اپل در بیانیه جدیدی اعلام کرده که می‌خواهد تعداد تامین‌کنندگانی را که به‌طور کامل از انرژی‌های پاک استفاده می‌کنند، در زنجیره تامین خود افزایش دهد. به‌علاوه، قرار است ۱۰ پروژه تحت عنوان Power for Impact ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۵ آبان ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۰

اپل در بیانیه جدیدی اعلام کرده که می‌خواهد تعداد تامین‌کنندگانی را که به‌طور کامل از انرژی‌های پاک استفاده می‌کنند، در زنجیره تامین خود افزایش دهد. به‌علاوه، قرار است ۱۰ پروژه تحت عنوان Power for Impact برای ارائه انرژی‌های تجدیدپذیر در نقاط مختلف دنیا که بیشتر از بقیه تحت تاثیر تغییرات اقلیمی بوده‌اند، پیاده‌سازی شود.

اپل می‌گوید تعداد تامین‌کنندگان این شرکت که به استفاده ۱۰۰ درصدی از انرژی‌های پاک متعهد شده‌اند، نسبت به پارسال دو برابر شده است. حالا ۱۷۵ تامین‌کننده اپل به دنبال استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیرند و این شرکت انتظار دارد که سالانه از نشر ۱۸ میلیون تن کربن دی اکسید جلوگیری کند.

اپل همچنین از سال ۲۰۱۹ در طرحی به نام Power for Impact به دنبال ارائه انرژی‌های تجدیدپذیر به جوامعی است که بیشترین تاثیر را از تغییرات اقلیمی گرفته‌اند. مدیرعامل اپل، تیم کوک می‌گوید: «همه شرکت‌ها باید در مقابله با تغییرات اقلیمی ایفای نقش کنند. با همراهی تامین‌کنندگان و جوامع محلی نشان می‌دهیم که نوآوری‌های سبز چه فرصت‌ها و برابری‌هایی را ایجاد خواهند کرد.»

«لیسا جکسون»، معاون امور زیست محیطی اپل درباره ۱۰ برنامه جدید این شرکت گفت: «برنامه‌های جدید ما با توسعه پروژه‌های تجدیدپذیر محلی به جوامع کمک خواهند کرد و ضمن مبارزه با تغییرات اقلیمی موجب ساخت جهانی سالم‌تر و برابرتر می‌شوند.»

پروژه‌های جدید اپل در مناطق مختلفی از جمله آفریقای جنوبی، نیجریه، فیلیپین، کلمبیا و ایالات متحده اجرا خواهد شد. انرژی‌های تجدیدپذیر در این مناطق به مراکز بهداشتی، آموزشی و خانه‌ها اختصاص می‌یابد. همچنین قرار است با ارائه پنل‌های خورشیدی شرایط تولید و فروش انرژی در خانه‌ها فراهم شود.

اپل در آمریکا با شرکت Oceti Sakowin همکاری می‌کند تا منابع انرژی تجدیدپذیر را برای بازارهای عمده‌فروشی فراهم کند. دیگر هدف این همکاری ساخت نیروگاه‌های بزرگ بادی در منطقه غرب میانه آمریکاست.

کوپرتینویی‌ها همچنین مقدار استفاده از مواد بازیافتی را در محصولات خود افزایش داده‌اند و می‌خواهند به سمت سیستم اقتصادی مدور حرکت کنند. اپل امیدوار است با این کار نیاز به استخراج موادی مثل طلا، کبالت و آلومینیوم را که کربن بالایی تولید می‌کند، کاهش دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی