ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فولکس واگن
خودرو

تا ۵۰ درصد کم‌هزینه‌تر؛ توصیه مدیرعامل فولکس واگن به مشتریان برای خرید خودروهای برقی

هربرت دیس (Herbert Diess) مدیرعامل فولکس واگن اخیرا با انتشار پستی در لینکدین به دنبال‌کنندگان خود توصیه کرده از خرید مدل‌های بنزینی و دیزلی این شرکت اجتناب کرده و در عوض از خودروهای الکتریکی ساخت ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۶ آبان ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۰

هربرت دیس (Herbert Diess) مدیرعامل فولکس واگن اخیرا با انتشار پستی در لینکدین به دنبال‌کنندگان خود توصیه کرده از خرید مدل‌های بنزینی و دیزلی این شرکت اجتناب کرده و در عوض از خودروهای الکتریکی ساخت کمپانی گزینه‌ای مناسب را انتخاب کنند. آقای دیس دلیل این مساله را کمتر بودن هزینه نگهداری از خودروهای برقی عنوان کرده و گفته چنین مدل‌هایی تا 50 درصد کم‌خرج‌تر هستند.

مدیرعامل فولکس واگن به تحقیق اخیر نشریه آلمانی Autozeitung استناد کرده است. در این تحقیق نشریه مذکور به بررسی مدل‌های برقی و درون‌سوز همکلاس فولکس واگن پرداخته و آنها را از لحاظ فاکتورهای مختلف مقایسه کرده است. این فاکتورها عبارتند از قیمت، برد حرکتی، سوبسیدها، قدرت، مصرف انرژی، میزان مالیات، هزینه بیمه و هزینه سوخت یا انرژی پس از پیمایش 10 یا 20 هزار کیلومتر در سال.

طبق جدولی که آقای دیس منتشر کرده، هر کیلومتر پیمایش مسافت با تیگوان 30 درصد هزینه بیشتری در مقایسه با ID.4 به مالک تحمیل می‌کند. جالب اینکه این رقم کمترین میزان در مقایسه صورت گرفته بین مدل‌های درون‌سوز و برقی بوده و اختلاف هزینه بین سایر مدل‌ها بیشتر از این مقدار است.

از نظر هزینه سوخت فولکس واگن تیگوان با موتور دو لیتری توربودیزل در هر 10000 کیلومتر به 709 یورو نیاز دارد، این در حالیست که هزینه مورد نیاز برای ID.4 جهت شارژ باتری 504 یورو برآورد شده است.

اگر بخواهیم به دیگر مدل‌ها اشاره داشته باشیم، باید بگوییم هزینه تحمیل شده توسط آئودی Q4 50 e-tron در مقایسه با Q5 به اندازه 40 درصد و هزینه اشکودا Enyaq iV نسبت به مدل کودیاک 50 درصد کمتر است!

البته Autozeitung تاکید می‌کند ارائه مشوق‌های مختلف نقشی بسیار پررنگ در بصرفه بودن خودروهای برقی ایفا می‌کند. این نشریه معتقد است زمانی خودروهای برقی واقعا بصرفه خواهند بود که نگرانی‌ها از بابت برد حرکتی آنها رفع شده و آنها بتوانند بدون کمک‌های دولتی با قیمتی پایین‌تر به دست مشتریان برسند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی