مایکروسافت PowerToys با ظاهر و قابلیت‌های جدید به‌روز شد

مایکروسافت PowerToys با ظاهر و قابلیت‌های جدید به‌روز شد

مایکروسافت مجموعه ابزارهای حرفه‌ای PowerToys را با رابط کاربری جدید، قابلیت تازه‌ای برای بی‌صدا کردن کنفرانس‌ها و گزینه‌ای برای یافتن نشانگر ماوس به‌روز کرده است. این شرکت پیش از انتشار ویندوز ۱۱ دست به آپدیت PowerToys زده بود تا این برنامه هم ظاهری شبیه سیستم عامل جدید مایکروسافت پیدا کند.

آپدیت PowerToys در نسخه ۰.۴۹ تغییرات ظاهری و کاربردی زیادی داشته است. این ابزار قابلیتی به نام PowerRename دارد که تغییر نام فایل‌ها را آسان‌تر می‌کند. رابط کاربری این قابلیت حالا بسیار مدرن‌تر شده و اجازه می‌دهد نام فایل‌ها را راحت‌تر به‌صورت گروهی تغییر دهید.

در آپدیت جدید این نرم‌افزار شاهد قابلیت جدیدی به نام Video Conference Mute هستیم که امکان بی‌صدا کردن میکروفن یا غیرفعال‌سازی وب‌کم را فراهم می‌کند. نسخه ۰.۴۹ اجازه می‌دهد با میانبرهای کیبورد به قابلیت بی‌صدا کردن ویدیو کنفرانس دسترسی داشته باشید. به‌علاوه، هنگامی که از میکروفن یا وب‌کم استفاده می‌کنید، نوار ابزاری ظاهر شده و این مسئله را به اطلاع شما می‌رساند. مایکروسافت قصد داشت دکمه سراسری قطع میکروفن را به ویندوز ۱۱ اضافه کند، اما این قابلیت به زمان عرضه سیستم عامل نرسید و احتمالا در آینده به آن اضافه خواهد شد.

دیگر قابلیت جدید PowerToys با نام Find My Mouse به شما کمک می‌کند تا نشانگر ماوس را روی صفحه پیدا کنید. ویندوز سال‌هاست که به‌صورت داخلی قابلیتی برای یافتن نشانگر ماوس دارد، اما این ویژگی به شکل بسیار بهتری پیاده‌سازی شده است. فقط باید دو بار دکمه Ctrl را فشار دهید تا نور نمایشگر در تمام نقاط صفحه به جز نقطه‌ای که نشانگر ماوس در آن وجود دارد، کم شود. این ویژگی شاید روی نمایشگر کوچک لپ‌تاپ‌ها چندان موردنیاز نباشد، اما در مانیتورهایی که رزولوشن بالایی دارند، قطعا به کار می‌آید.

قابلیت‌های جدید PowerToys در نسخه ۰.۴۹ منتشر شده و از طریق گیت‌هاب مایکروسافت در دسترس قرار دارند. این نرم‌افزار مجموعه‌ای از قابلیت‌های حرفه‌ای را در اختیار کاربران ویندوز قرار می‌دهد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato