ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

استفاده از انرژی پاک توسط تامین‌کنندگان اپل ظرف یک سال دو برابر شده است

اپل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تعداد تامین‌کنندگان متعهد به استفاده از انرژی پاک در طول سال گذشته، دو برابر شده است. این پیشرفت شانس کوپرتینویی‌ها برای تبدیل شدن به یک شرکت کربن خنثی در ...

حامد کولیوند
نوشته شده توسط حامد کولیوند | ۱۰ آبان ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۰

اپل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تعداد تامین‌کنندگان متعهد به استفاده از انرژی پاک در طول سال گذشته، دو برابر شده است. این پیشرفت شانس کوپرتینویی‌ها برای تبدیل شدن به یک شرکت کربن خنثی در محصولات و همچنین زنجیره تامین تا سال ۲۰۳۰ را افزایش می‌دهد.

در مجموع بیش از ۱۷۵ تامین‌کننده به انرژی پاک و تجدیدپذیر روی خواهند آورد. این امر بیش از ۹ گیگاوات انرژی پاک در سراسر جهان را به ارمغان می‌آورد. در نتیجه این اتفاقات سالانه بیش از ۱۸ میلیون تن گاز کربن دی اکسید و گازهای گلخانه‌ای تولید نمی‌شود که معادل حذف بیش از ۴ میلیون خودرو از جاده‌ها در سال خواهد بود.

اپل ۱۰ پروژه جدید را برای اولین بار به Power for Impact اضافه کرده تا راه‌حل انرژی پاک را به جوامع سراسر جهان ارائه دهد. این پروژه‌ها برای تامین انرژی تجدیدپذیر برای جوامعی که منابع کمتری دارند و در عین حال به دنبال رشد اقتصادی هستند، طراحی شده‌اند.

اپل ادعا کرده در حال حاضر در عملیات‌های جهانی‌اش شرکتی کربن خنثی محسوب می‌شود. همچنین در نظر دارد تا تمام دستگاه‌هایی که توسط این شرکت طراحی و تولید می‌شوند، روی تغییرات اقلیمی تاثیری نداشته باشند. فرایندهای دستیابی به این مهم از قبل شروع شده و کوپرتینویی‌ها استفاده از مواد بازیافتی در محصولات خود را گسترش داده و پروژه‌های جدیدی با تمرکز روی عدالت زیست محیطی ایجاد کرده‌اند.

در مجموع اپل طی ۵ سال گذشته انتشار کربن خود را ۴۰ درصد کاهش داده که رقم قابل توجهی است. اپل امسال پلاستیک را از جعبه آیفون‌های ۱۳ حذف کرد. به گفته اپل، با حذف پلاستیک از بسته‌بندی آیفون ۱۳ از ورود ۶۰۰ تن زباله به محیط زیست جلوگیری شده و این شرکت قول داده تا سال ۲۰۲۵، پلاستیک را به طور کامل از جعبه تمام محصولات خود حذف کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی