ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

جریمه ۲۷ میلیون تومانی برای صدای غیرمجاز اگزوز در نیویورک

ایالت نیویورک اخیرا برای کاهش مسابقات غیرقانونی در خیابان‌ها قوانین جدیدی را وضع کرده است. این قوانین موارد مختلفی را در بر می‌گیرند که صدای بلند اگزوز یکی از آنهاست. به موجب این بند برای ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۱۵ آبان ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۵

ایالت نیویورک اخیرا برای کاهش مسابقات غیرقانونی در خیابان‌ها قوانین جدیدی را وضع کرده است. این قوانین موارد مختلفی را در بر می‌گیرند که صدای بلند اگزوز یکی از آنهاست. به موجب این بند برای صدای بلند اگزوز جریمه‌های بسیار سنگینی تعیین شده و اگر شدت صدای تولیدی از حد معینی عبور کند، مالک وسیله نقلیه با یک برگه جریمه 1000 دلاری (معادل بیش از 27 میلیون تومان) روبرو خواهد شد! بد نیست بدانید این رقم بیشترین مبلغ جریمه در کل ایالات متحده محسوب می‌شود.

برگه جریمه 1000 دلاری ایالت نیویورک بخشی از طرحی است که از آن با نام اختصاری SLEEP یاد می‌شود. این نام از عبارت Stop Loud and Excessive Exhaust Pollution برگرفته شده که به معنای «متوقف‌سازی آلودگی بلند و بیش از حد اگزوز» است. در این طرح مبلغ جریمه برای صدای بلند اگزوز بین 150 الی 1000 دلار تعیین شده است.

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، هدف اصلی قوانین جدید ایالت نیویورک، مقابله با مسابقات درگ غیرقانونی برگزار شده در خیابان‌هاست. به گفته فرماندار این ایالت پس از شیوع پاندمی کووید 19 چنین مسابقاتی به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته، از این رو مقامات به فکر کاهش قانون‌شکنی از طریق وضع قوانین جدید افتاده‌اند. آنطور که اعلام شده، چنانچه فردی در حین مسابقه درگ خیابانی توسط پلیس مشاهده یا دستگیر شود، علاوه‌بر جریمه مربوطه، باید یک جریمه سنگین دیگر برای صدای بلند اتومبیل خود پرداخت کند!

مساله حائز اهمیت دیگر اینکه در چند وقت اخیر، صدای بلند اگزوز برخی از خودروهای تولیدی باعث بروز اختلاف و درگیری بین همسایه‌ها شده و به نظر می‌رسد قانون جدید نیویورک در راستای پیشگیری از بروز اتفاقاتی از این دست نیز وضع شده باشد.

نیویورکی‌ها برای مغازه‌ها و کارگاه‌های فروش و نصب اگزوزهایی با صدای نامتعارف هم جریمه در نظر گرفته‌اند و پلیس این ایالت حتی مجوز لغو گواهی و پایین کشیدن کرکره آنها را نیز دارد!

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی