ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

توشیبا کسب و کار خود را به سه شرکت مستقل تقسیم می‌کند

توشیبا اعلام کرده که کسب و کار خود را به سه شرکت مستقل شامل بخش خدمات زیرساخت، دستگاه‌ها و توشیبا تقسیم می‌کند. ژاپنی‌ها امیدوارند با این کار بتوانند به رشد پایدار درآمد دست یابند و ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۴ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۰

توشیبا اعلام کرده که کسب و کار خود را به سه شرکت مستقل شامل بخش خدمات زیرساخت، دستگاه‌ها و توشیبا تقسیم می‌کند. ژاپنی‌ها امیدوارند با این کار بتوانند به رشد پایدار درآمد دست یابند و اعتماد سهام‌داران را جلب کنند.

توشیبا می‌گوید شرکت خدمات زیرساخت از کسب و کار سیستم‌های انرژی، سیستم‌های زیرساخت، راهکارهای تولید و راهکارهای دیجیتالی تشکیل خواهد شد. بخش محصولات و خدمات این شرکت شامل راهکارهای IT برای سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، تولید انرژی، انتقال و توزیع، مدیریت انرژی، خط آهن و صنعت و ایجاد راهکارهای مربوط به صرفه‌جویی در انرژی خواهد بود.

شرکت دستگاه‌ها از دستگاه‌های الکترونیکی و کسب و کار راهکارهای ذخیره‌سازی توشیبا تشکیل می‌شود. محصولات این شرکت شامل نیمه‌رساناهای حوزه انرژی، نیمه‌رساناهای اپتیکال، مدارهای مجتمع آنالوگ، هارد دیسک‌های پرظرفیت برای دیتاسنترها و تجهیزات تولید نیمه‌رسانا خواهد بود.

شرکت توشیبا هم با در اختیار داشتن سهام Kioxia Holdings Corporation (KHC) و Toshiba Tec Corporation به کار خود ادامه می‌دهد. البته سهام KHC قرار است به پول نقد تبدیل شود. توشیبا انتظار دارد که خالص فروش شرکت خدمات زیرساخت برای سال مالی ۲۰۲۱ حدود ۱۷.۵ میلیارد دلار باشد. این رقم باید نرخ رشد سالانه ترکیبی ۳.۳ درصدی را تجربه کند. شرکت دستگاه‌ها ۷.۶ میلیارد دلار فروش خواهد داشت و احتمالا به رشد سالانه ۳.۳ درصدی دست پیدا می‌کند.

تصمیم توشیبا برای تقسیم کسب و کارهای این شرکت از سوی همه اعضای هیئت مدیره تایید شده است. «ساتوشی سوناکاوا»، مدیرعامل توشیبا می‌گوید: «به منظور بهبود جایگاه‌مان در صحنه رقابت، هر کسب و کار حالا برای استفاده از فرصت‌ها و حل چالش‌های خود به انعطاف‌پذیری بیشتری نیاز دارد. تیم مدیریتی و هیئت مدیره ما قویا معتقد است که این بازآرایی راهبردی گامی درست در مسیر رسیدن به رشد پایدار سود در هر کسب و کار و بهترین روش به منظور تولید ارزش برای سهام‌دارانمان است.»

انتظار می‌رود که فرآیند تقسیم این شرکت تا نیمه دوم سال مالی ۲۰۲۳ تکمیل شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی