گوگل مشغول آزمایش وب‌سایت پلی استور با طراحی جدید است

گوگل مشغول آزمایش وب‌سایت پلی استور با طراحی جدید است

وب‌سایت گوگل پلی استور سال‌هاست که تغییر خاصی نداشته، اما حالا به نظر می‌رسد که اهالی ماونتین ویو در حال آزمایش طراحی جدیدی برای این فروشگاه هستند و نسخه تازه آن را در برخی مناطق در دسترس کاربران قرار داده‌اند.

به گزارش وب‌سایت Android Police، طراحی جدید وب‌سایت پلی استور فعلا فقط در چند منطقه محدود از جمله کره و تایوان فعال شده است. در این طراحی محتواها بازتر و کشیده‌تر شده‌اند و دیگر خبری از کادرهای قبلی نیست. پس‌زمینه صفحه سفید شده، آیکن‌ها بزرگ‌ترند و برخی برنامه‌ها مثل نتفلیکس هدر ویژه‌ای دارند که کل بخش بالایی صفحه را می‌پوشاند.

جایگاه عناصر مختلف پلی استور به طور کلی ثابت مانده اما چند جابه‌جایی مهم هم دیده می‌شود. منوی سمت صفحه که شامل گزینه محتواهای پولی، Play Points و غیره بود، حالا تنها زمانی نمایش می‌یابد که از بالای سمت راست صفحه روی تصویر پروفایل خود کلیک کنید. این تغییر به‌خصوص برای نمایشگرهای عریض بسیار کاربردی خواهد بود و محل ثابت منو را مشخص می‌کند.

گالری تصاویر در صفحه هر اپلیکیشن بالاخره به نوار اسکرول مجهز شده و بدون نیاز به کلیک روی دکمه‌های راست و چپ می‌توانید بین همه تصاویر جابه‌جا شوید. صفحات اصلی Apps و Games اکنون در بالای خود دارای فیلترهای سریعی برای تعیین دستگاه از بین موبایل، تبلت، تلویزیون، کروم‌بوک، Wear OS و اپلیکیشن‌های خودرو هستند.

تغییر طراحی وب‌سایت گوگل پلی در مجموع تصمیم مناسبی در مسیر بازطراحی سرویس‌های این شرکت است. این طراحی کلیت ظاهر قبلی گوگل پلی را حفظ کرده اما با اعمال چند تغییر شرایطی را به وجود آورده تا استفاده از این وب‌سایت نه تنها از نظر بصری زیبا باشد، بلکه تجربه کاربری بهتری را در اختیار کاربران قرار دهد.

در حال حاضر مشخص نیست که همه کاربران نقاط مختلف دنیا چه زمانی به این نسخه دسترسی پیدا می‌کنند، اما احتمالا لازم نیست زمان زیادی منتظر بمانیم.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.