ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سرعت اینترنت
تکنولوژی

گزارش Speedtest: جایگاه اینترنت موبایل ایران دو پله کاهش یافت

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره وضعیت سرعت اینترنت در کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا شاهد انتشار جدیدترین گزارش آن برای اکتبر ۲۰۲۱ هستیم. طبق این گزارش، سرعت اینترنت ثابت در کشورمان کمی افزایش پیدا کرده ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۰

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره وضعیت سرعت اینترنت در کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا شاهد انتشار جدیدترین گزارش آن برای اکتبر ۲۰۲۱ هستیم. طبق این گزارش، سرعت اینترنت ثابت در کشورمان کمی افزایش پیدا کرده ولی متوسط سرعت اینترنت موبایل کمتر شده و دو پله کاهش رتبه داشته است.

بر اساس گزارش ماه اکتبر Speedtest، متوسط سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان افزایش چشمگیری را نسبت به گزارش قبلی تجربه کرده. متوسط سرعت اینترنت موبایل در جهان از ۶۳.۱۵ مگابیت بر ثانیه در ماه سپتامبر به ۶۸.۴۴ مگابیت بر ثانیه رسیده است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل جهان در اکتبر ۲۰۲۱

متوسط سرعت اینترنت ثابت در جهان هم به ۱۱۶.۸۶ مگابیت بر ثانیه رسیده که افزایش مناسبی نسبت به سرعت ۱۱۳.۲۵ مگابیت بر ثانیه ماه سپتامبر داشته است.

به سراغ اینترنت موبایل در ایران می‌رویم. طبق جدیدترین گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل در ایران همچنان بالاتر از ۳۵ مگابیت بر ثانیه است. با این وجود، کمی کاهش را نسبت به گزارش قبلی تجربه کرده. در حالی که در ماه سپتامبر اسپیدتست متوسط سرعت اینترنت موبایل ایران را ۳۵.۴۸ مگابیت بر ثانیه گزارش کرده بود، حالا این سرعت ۳۵.۰۹ مگابیت بر ثانیه است. با این سرعت، جایگاه ایران دو پله کاهش داشته و به جایگاه ۷۳ جدول دست پیدا کرده است.

میانگین سرعت اینترنت موبایل در ایران در اکتبر ۲۰۲۱

در سطح جهان رتبه‌های اول و دوم تغییری نداشته‌اند و همچنان امارات متحده عربی با متوسط سرعت ۲۷۳.۸۷ مگابیت بر ثانیه در صدر قرار دارد و کره جنوبی با متوسط سرعت ۲۱۴.۴۷ مگابیت بر ثانیه در رتبه دوم به چشم می‌خورد. قطر با سرعت ۱۷۸.۸۳ مگابیت بر ثانیه یک پله صعود را تجربه کرده و حالا در رتبه سوم قرار دارد. نروژ و کویت هم به ترتیب در رتبه‌های بعدی خودنمایی می‌کنند.

بالاترین سرعت اینترنت موبایل در اکتبر ۲۰۲۱

به سراغ اینترنت ثابت در کشورمان می‌رویم که افزایش سرعت را تجربه کرده. متوسط سرعت اینترنت ثابت ایران طبق گزارش اسپیدتست در ماه اکتبر به ۲۲.۰۱ مگابیت بر ثانیه رسیده که نسبت به سرعت ۲۱.۳۶ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، افزایش کمی داشته است. با این افزایش سرعت، رتبه ایران در جدول بهبود داشته و حالا در رتبه ۱۳۴ به چشم می‌خورد.

میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران اکتبر ۲۰۲۱

در سطح جهان همچنان موناکو اول است و سرعت ۲۷۰.۲۵ مگابیت بر ثانیه را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد. در رتبه دوم هنگ‌کنگ به چشم می‌خورد که متوسط اینترنت ثابت برابر ۲۶۰.۳۵ مگابیت بر ثانیه دارد. سنگاپور هم با کاهش یک پله‌ای، با سرعت ۲۵۷.۱۵ مگابیت بر ثانیه در رتبه سوم قرار دارد.

بالاترین سرعت اینترنت ثابت در اکتبر ۲۰۲۱

در رتبه‌های چهارم و پنجم به ترتیب رومانی و سوئیس با سرعت ۲۴۱.۳۵ و ۲۳۱.۹۶ مگابیت بر ثانیه به چشم می‌خورند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • avvvvab
  avvvvab | ۲۹ آبان ۱۴۰۰

  اصلاحیه

  جناب وزیر ارتباطات
  سلام علیکم
  الآن ساعت 23:15 تاریخ 1400/8/29 است چرا سایت خبری ایرانی (خبرگزاری مهر) صفحه‌اش باز نمی‌شود پس از 30 ثانیه هرزگردیدن مرورگر؟
  اگر حال شما و اینترنت‌تان آنقدر خوب است که منتقدین را به دروغگویی متهم می‌نمائید
  بدانید حال من یکی با اشتراک 16 مگ مخابرات خیلی هم بده
  و السلام

 • avvvvab
  avvvvab | ۲۹ آبان ۱۴۰۰

  جناب وزیر ارتباطات
  سلام علیکم
  الآن ساعت 23:15 تاریخ 29/8/1400 است چرا سایت خبری ایرانی (خبرگزاری مهر) صفحه‌اش باز نمی‌شود پس از 30 ثانیه هرزگردیدن مرورگر؟
  اگر حال شما و اینترنت‌تان آنقدر خوب است که منتقدین را به دروغگویی متهم می‌نمائید
  بدانید حال من یکی با اشتراک 16 مگ مخابرات خیلی هم بده
  و السلام

 • avvvvab
  avvvvab | ۲۹ آبان ۱۴۰۰

  این گزارش مغرضانه و دروغ است! سانسورش کنید یا جواب قبلیم را نمایش دهید
  تا تازه به دوران رسیده بفهمد همه دروغ می‌گویند جز خودش که منکر واقعیّت است
  و السلام

مطالب پیشنهادی