ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

قطعه زمین دیجیتالی در متاورس با قیمت ۲.۴۳ میلیون دلار فروخته شد

یک قطعه زمین دیجیتالی در محیط آنلاین و مجازی دی سنترالند (Decentraland) به ارزش ۲.۴۳ میلیون دلار ارز دیجیتال فروخته شد که قرار است در آینده از این زمین به عنوان یک مرکز خرید مجازی ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۴ آذر ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۰

یک قطعه زمین دیجیتالی در محیط آنلاین و مجازی دی سنترالند (Decentraland) به ارزش ۲.۴۳ میلیون دلار ارز دیجیتال فروخته شد که قرار است در آینده از این زمین به عنوان یک مرکز خرید مجازی استفاده شود.

نکته جالب دیگری که می‌توان درباره این زمین دیجیتال فروخته شده به آن اشاره کرد، این است که قیمت این زمین کمی بیشتر از قیمت متوسط خانه در منهتن است. همچنین در مقایسه با برخی مناطق دیگر از ایالات متحده و خانه‌های سانفرانسیسکو، این زمین دیجیتال که در دسنترالند فروخته شده، ارزش بسیار بیشتری دارد.

زمین دیجیتال

به گفته سخنگوی پلتفرم بازی آنلاین واقعیت مجازی دسنترالند و بیانیه منتشر شده توسط Tokens.com، گروه متاورس (Metaverse Group) یکی از زیرمجموعه‌های Tokens.com خرید این زمین دیجیتال را به ارزش ۶۱۸ هزار رمزارز مانا یا حدود ۲.۴۳ میلیون دلار انجام داده است. مانا ارز دیجیتال رسمی پلتفرم Decentraland محسوب می‌شود که کاربران با استفاده از آن می‌توانند دارایی‌های این فضای دیجیتال را خرید و فروش کنند.

Tokens.com با انجام این سرمایه‌گذاری بزرگ، مالک ۱۱۶ زمین مجازی با مساحت حدودی ۵۶۵ متر (کمی بزرگتر از یک زمین بسکتبال) شد. Tokens.com در بیانیه خود عنوان کرد که این زمین «در بطن منطقه مد دسنترالند» واقع شده و قرار است به منظور گسترش صنعت در حال رشد مد دیجیتال از آن استفاده شود.

به عبارت دیگر، این قطعه زمین مجازی به یک مرکز خرید دیجیتال تبدیل خواهد شد که به دلیل رشد تجارت الکترونیک حاصل شده از شیوع ویروس کرونا، در آینده موارد استفاده بسیار زیادی خواهند شد. در همین حال برندهای بزرگی مانند گوچی و لویی ویتون در ماه‌های اخیر کالاهای خود را به شیوه NFT عرضه کرده‌اند که در این مراکز خرید دیجیتال می‌توان آن‌ها را به فروش رساند.

از زمانی که فیسبوک نام شرکت خود را به متا تغییر داد، علاقه اکثر شرکت‌ها به متاروس نیز به شدت افزایش پیدا کرد. انتظار می‌رود در آینده شرکت‌های بیشتری به خرید زمین‌های مجازی روی آورند و این املاک دیجیتال با قیمت‌های بسیار زیادی فروخته شوند. از طرفی دیگر توکن‌های رمزگذاری شده مرتبط به متاورس اخیرا افزایش پیدا کرده‌اند و مانا در هفته گذشته تقریبا ۶۰ درصد رشد داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی