مدیر جهانی توسعه باتری اپل به فولکس واگن پیوست

مدیر جهانی توسعه باتری اپل به فولکس واگن پیوست

اپل حدود سه سال پیش یکی از مدیران ارشد سامسونگ به نام «سونهو آن» را که در بخش توسعه نسل بعدی باتری‌ها فعالیت داشت، جذب کرد. اما حالا فولکس واگن توانسته این مدیر ارشد اپل را به استخدام خود درآورد.

سونهو آن در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ به عنوان مدیر جهانی توسعه باتری به اپل پیوست. گفته می‌شد که اپل در آن زمان مشتری سامسونگ SDI به حساب می‌آمد که سونهو معاون آن‌جا بود. حالا فولکس واگن برای توسعه باتری خودروهای برقی این مدیر ارشد را به استخدام خود درآورده تا حرف‌های بیشتری برای زدن در بازار وسایل نقلیه برقی داشته باشد.

استخدام سونهو آن در اپل متضمن تمرکز این شرکت بر توسعه فناوری باتری‌ها بود، ولی دقیقا نمی‌دانستیم که او در توسعه خودروی اپل هم به این شرکت کمکی کرده یا نه. با توجه به شایعات، اپل مشغول کار روی اتومبیلی است که قابلیت رانندگی خودکار دارد. البته این محصول هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و احتمالا چند سال تا عرضه آن باقی مانده است.

منبع گزارش امروز می‌گوید فولکس واگن اخیرا دو نیروی جدید را به بخش توسعه فناوری باتری خود اضافه کرده که یکی از آن‌ها از اپل و دیگری از BMW جذب شده است. این خودروساز آلمانی تایید کرده که سونهو آن به استخدام آن‌ها درآمده است. به‌علاوه، در صفحه پروفایل لینکدین آقای آن ذکر شده که او تا ماه نوامبر ۲۰۲۱ در اپل مشغول به کار بوده و بعد به آلمان رفته تا به عنوان مدیر ارشد فناوری بخش باتری در فولکس واگن کار کند.

گفته شده که فولکس واگن در حال توسعه باتری‌های حالت جامد است و این باتری‌ها می‌توانند از حیث سرعت و ظرفیت شارژ توانایی‌های نویدبخشی داشته باشند. با این حال، توسعه باتری‌های حالت جامد هنوز به مرحله‌ای نرسیده که برای استفاده در خودروها و عرضه عمومی به بازار آماده باشد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato