ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

سازمان بهداشت جهانی: هنوز تاثیر کرونای اومیکرون روی شدت بیماری نامشخص است

چند روز پیش سویه جدید کرونا در آفریقای جنوبی شناسایی شد و سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را «اومیکرون» نام‌گذاری کرد. با وجود نگرانی‌هایی که پیرامون این گونه وجود دارد، سازمان بهداشت جهانی می‌گوید هنوز ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۸ آذر ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۸

چند روز پیش سویه جدید کرونا در آفریقای جنوبی شناسایی شد و سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را «اومیکرون» نام‌گذاری کرد. با وجود نگرانی‌هایی که پیرامون این گونه وجود دارد، سازمان بهداشت جهانی می‌گوید هنوز درباره قدرت سرایت‌پذیری و همچنین وخامت بیماری در اثر ابتلا به کرونای اومیکرون اطلاع دقیقی نداریم و چنین مواردی مشخص نشده‌اند.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، نرخ بستری شدن در بیمارستان در آفریقای جنوبی افزایش پیدا کرده، اما این موضوع نمی‌تواند بطور مستقیم ارتباطی با گونه جدید کووید-۱۹ داشته باشد:

«طبق داده‌های اولیه و مقدماتی، نرخ بستری شدن افراد در بیمارستان‌های آفریقای جنوبی افزایش پیدا کرده، اما این موضوع احتمالا بیش از اینکه به ابتلا به کرونای امیکرون ارتباط داشته باشد، می‌تواند مربوط به افزایش کلی تعداد مبتلایان به کرونا باشد.»

با وجود چنین گفته‌ای، سازمان بهداشت جهانی در یک بیانیه تاکید کرده که شواهد اولیه می‌تواند نشان‌دهنده افزایش ریسک ابتلای مجدد به کرونا بر اثر گونه جدید باشد.

سازمان بهداشت جهانی از همکاری‌اش با متخصصان خبر داده تا به تاثیرگذاری گونه جدید کووید-۱۹ روی اقدامات کنونی برای مقابله با این بیماری از جمله واکسن‌های موجود، پی ببرد.

کرونای اومیکرون

دیروز پزشکی در آفریقای جنوبی که برای اولین بار درباره گونه جدید کرونا به مقامات این کشور هشدار داده بود، از علائم غیرمعمول اما خفیف این بیماری خبر داد، اما حالا WHO می‌گوید شواهد اشاره‌ای به علائم متفاوت ندارند:

«در حال حاضر اطلاعاتی مبنی بر اینکه علائم مرتبط با کرونای اومیکرون با گونه‌های دیگر متفاوت باشد، وجود ندارد. گزارش‌های اولیه از ابتلاها به سویه جدید مربوط به افراد جوان با علائم خفیف می‌شود، اما برای اطلاع از میزان وخامت بیماری در اثر ابتلا به اومیکرون، به چندین روز تا چندین هفته زمان نیاز داریم.»

تست‌های PCR کنونی می‌توانند کرونای اومیکرون را تشخیص دهند، اما هنوز نمی‌دانیم روی تست‌های تشخیص آنتی‌ژن سریع هم بی‌تاثیر است یا خیر. از زمان نام‌گذاری گونه جدید کرونا، چندین کشور از جمله بریتانیا، آلمان، ایتالیا، کانادا و همچنین استرالیا از شناسایی آن در کشورشان خبر داده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی