رویداد «قهرمانان آینده»  با حضور مدیران اکوسیستم استارتاپی کشور برگزار می‌شود

رویداد «قهرمانان آینده» با حضور مدیران اکوسیستم استارتاپی کشور برگزار می‌شود

رویداد قهرمانان آینده با حضور فعالان اکوسیستم استارتاپی کشور و با هدف آماده سازی جوانان برای ورود به بازار کار و بررسی معضلاتی نظیر مهاجرت در اکوسیستم استارتاپی کشور برگزار می‌شود.

رویداد قهرمانان آینده در دو بوت کمپ مدیریت و طراحی محصول در پاییز و زمستان 1400 طی همراهی تپسی و تخفیفان با آکادمی آنسو، جمعه 12 آذر با حضور کسب و کارهای بزرگ و فعالان اکوسیستم نوآوری کشور برگزار خواهد شد.

روز جمعه 12 آذر، که افتتاحیه این رویداد است، دو پنل در استودیو وی‌کست در کارخانه نوآوری آزادی برگزار خواهد شد. پنل اول بعد نخست کسب‌وکارهای آنلاین را بررسی خواهد کرد که تمرکز آن بر روی آموزش و مهارت‌های آکادمیک است. پنل دوم نیز به بعد دوم یعنی سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای آنلاین می‌پردازد.

آموزش بستری برای توسعه

«مشکات اسدی»، مدیر گروه کسب‌و کارهای نوین آن و آکادمی آن‌سو با تاکید بر اینکه آموزش هدف اصلی کسب‌وکار آنسو نیست به دیجیاتو گفت: «ما به دنبال کسب سود از حوزه آموزش نیستیم. بلکه آموزش را بستری می‌دانیم که امور CSR را پیش ببریم و بر این باوریم که آموزش بازوی اجراییVC و شتاب‌دهنده است.»

اسدی در ادامه توضیحات خود با اشاره به اینکه بعد دوم کار آنسو سرمایه‌گذاری در اکوسیستم استارتاپی نه فقط ایران بلکه دنیا است، گفت: «پنل دوم با تمرکز بر اینکه حالا زمان ارتباطات بین‌المللی است، دلیل مهاجرت فعالان اکوسیستم استارتاپی را بررسی می‌کند.»

او در ادامه توضیحات خود افزود: «پنل دوم با عنوان، اینک زمانی برای بین‌المللی شدن، قرار است به این سوال اساسی پاسخ دهد که آیا اکوسیستم ایران میزبان خوبی برای فعالان استارتاپی نبوده یا به حدی از بلوغ رسیده‌اند که متصل به دنیای جهانی شوند.»

بازار و آموزش نیروی کار آینده

اسدی در ادامه توضیحات خود به بیان جزئیات پنل اول، با عنوان بازار و آموزش نیروی کار آینده پرداخت و گفت: «آرش برهمند، سردبیر ماهنامه پیوست دبیر پنل است. همچنین محمدفاضلی، جامعه‌شناس، آسیه حاتمی، موسس و مدیرعامل ایران‌تلنت، میلاد منشی‌پور، مدیرعامل تپسی، نازنین دانشور مدیرعامل تخفیفان و مهدی محمدی عضو هیات علمی دانشگاه تهران در این پنل حاضر می‌شوند. این پنل از ساعت 10 تا 11و 30 دقیقه به مدت یک ساعت و نیم برگزار خواهد شد.»

پنل دوم نیز با عنوان، اینک زمانی برای بین‌المللی شدن به مدیریت برهمند برگزار خواهد شد. اسدی با تاکید بر اینکه روند مهاجرت در این پنل مورد بررسی قرار خواهد گرفت، به افراد حاضر در آن اشاره کرد و گفت: «امیر ناظمی، رئیس سابق سازمان فناوری اطلاعات ایران و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، علیرضا کلاهی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران، فرزین فردیس، رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری اتاق تهران و همچنین ژوبین علاقه‌بند، مدیرعامل مدیریت سرمایه لیان در این پنل به بررسی جریان بین‌المللی شدن استارتاپ‌های ایرانی می‌پردازند.»

همچنین در رویداد قهرمانان آینده سارا حلم‌زاده، مشاورمدیریت محصول در کسب‌وکارهای فناورانه و همچنین آرمان فاطمی، موسس و مدیرعامل واکاویک و مدیر محصول سابق اسنپ نیز حضور دارند.

رویداد قهرمانان آینده به کدام سو می‌رود؟

هدف اصلی از برگزاری این رویداد جذب افراد به رویداد قهرمانان آینده است. همچنین در روز اختتامیه این رویداد مدیران منابع انسانی تپسی و تخفیفان، افراد با استعداد حاضر در این رویداد را شناسایی خواهند کرد. نکته قابل توجه نیز جذب این افراد به عنوان کارآموز در این مجموعه‌ها است.

کمبود نیروی انسانی متخصص یکی از مشکلات اساسی بازار کار امروز شده است. معمولا افراد بعد از خروج از محیط‌‌های آکادمیک به دلیل ناآشنایی با نیازهای بازار کار و نداشتن مهارت‌های تخصصی توانایی جذب شدن در بازار کار را ندارند. آکادمی آنسو هم قصد دارد تا برای آموزش نیروی ماهر و اتصال آنها به کسب‌وکارهای موفق دوره هایی را برگزار کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato