ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

آمازون سطح تولید انرژی‌های تجدیدپذیر خود را ۴۰ درصد افزایش می‌دهد

آمازون در خبری تازه اعلام کرده که ۱۸ پروژه جدید را در زمینه استفاده از انرژی بادی و خورشیدی راه‌اندازی می‌کند. این شرکت قبلا در نظر داشت که تا سال ۲۰۳۰ صد درصد فعالیت‌های خود ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۴ آذر ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۰

آمازون در خبری تازه اعلام کرده که ۱۸ پروژه جدید را در زمینه استفاده از انرژی بادی و خورشیدی راه‌اندازی می‌کند. این شرکت قبلا در نظر داشت که تا سال ۲۰۳۰ صد درصد فعالیت‌های خود را با انرژی تجدیدپذیر انجام دهد، اما حالا با افزایش ۴۰ درصدی می‌خواهد این برنامه را تا سال ۲۰۲۵ اجرایی کند.

آمازون چند ماه پیش از پروژه‌هایی پرده برداشت که قرار بود ۳.۶ گیگاوات انرژی تجدیدپذیر را به شبکه‌های این شرکت تزریق کنند. این شرکت حالا اعلام کرده که از طریق مراکزی در آمریکا، فنلاند، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و بریتانیا ۲ گیگاوات برق اضافه را به این شبکه‌ها اضافه می‌کند تا مجموع رقم آن را به ۵.۶ گیگاوات برساند.

آمازون تا امروز از ۲۷۴ پروژه جهانی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر رونمایی کرده که ۱۰۵ عدد از آن‌ها مربوط به پروژه‌های بادی و خورشیدی و ۱۶۹ عدد مربوط به پنل‌های پشت بامی در شعب این شرکت است. این غول دنیای فناوری پارسال تعهد داد پروژه‌هایی راه‌اندازی کند که قادر به تولید ۴ گیگاوات برق باشند. این تعهد حالا امسال با افزایش ۴۰ درصدی روبرو شده است.

توربین بادی

«میراندا بالنتین»، مدیرعامل «انجمن خریداران انرژی پاک» (CEBA) می‌گوید: «آمازون برای دومین سال متوالی در مسیر حرکت به سمت استفاده تمام و کمال از انرژی‌های تجدیدپذیر تا سال ۲۰۲۵، یعنی پنج سال پیش از موعد مقرر، رکورد جدیدی به ثبت رسانده است. سرمایه‌گذاری‌های بزرگ این چنینی در زمینه انرژی‌های پاک به نفع همه ماست و باید برای همه صنایع در اشکال و اندازه‌های گوناگون به یک امر عادی بدل شود. این پروژه‌ها در جوامع محلی مشاغل سبز و پردرآمد ایجاد کرده و از پیشرفت به سمت پاک کردن ۹۰ درصدی کربن از شبکه برق آمریکا حمایت می‌کنند.»

آمازون با این ۲۴۷ پروژه انرژی‌های پاک می‌تواند سالانه از نشر ۱۳.۷ میلیون تن کربن جلوگیری کند. این رقم معادل حذف ۳ میلیون خودرو از جاده‌های ایالات متحده آمریکاست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی