اینتل احتمالا از طریق مذاکره با TSMC از تداخل سفارشات خود با اپل جلوگیری می‌کند

اینتل احتمالا از طریق مذاکره با TSMC از تداخل سفارشات خود با اپل جلوگیری می‌کند

اینتل می‌خواهد رابطه نزدیک‌تری با TSMC برقرار کند تا امکان استفاده از فرآیند تولید ۳ نانومتری این شرکت را داشته باشد و با سفارشات اپل به عنوان بزرگ‌ترین مشتری این شرکت تداخلی به وجود نیاورد.

به گزارش وب‌سایت دیجی‌تایمز، در شرایطی که TSMC برای تولید آزمایشی تراشه با لیتوگرافی ۳ نانومتری آماده می‌شود، اینتل سعی دارد رابطه بهتری با این تراشه‌ساز تایوانی برقرار کند تا بدون تداخل با سفارشات اپل بتواند تراشه‌های مورد نیاز خود را با این فناوری جدید تامین کند.

در گزارش امروز گفته شده شماری از مدیران رده بالای اینتل می‌خواهند حدود دو هفته دیگر به تایوان بروند و درباره تولید تراشه‌های ۳ نانومتری و ظرفیت خطوط تولید با TSMC گفتگو کنند. دیجی‌تایمز می‌گوید اینتل در این جلسه به دنبال دستیابی به ظرفیت‌های در دسترس TSMC خواهد بود و می‌خواهد سطح روابط خود را با این شرکت ارتقا دهد تا برای استفاده از خطوط تولید با اپل درگیر نشود.

لوگوی TSMC

ماه گذشته در گزارشی اعلام شد که اینتل به دنبال استفاده از فرآیند تولید ۳ نانومتری در پردازنده‌های Meteor Lake است. اینتل در حال حاضر لیتوگرافی پایین‌تری در اختیار ندارد و ظاهرا راهی پیش روی آن‌ها باقی نمانده جز این که برای رقابت با اپل تولید تراشه‌های خود را به TSMC واگذار کنند.

از آن سو، اپل هم در یک برنامه دو ساله سعی دارد همه محصولات خود را از تراشه‌های اینتل به تراشه‌های اختصاصی خودش انتقال دهد. این فرآیند در ماه نوامبر ۲۰۲۰ با مک‌بوک ایر، مک‌بوک پرو و مک مینی M1 شروع شد. اپل در ادامه آی‌مک ۲۴ اینچی و بعد مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی را معرفی کرد. حالا آی‌مک ۲۷ اینچی، مک پرو و مدل رده بالای مک مینی تنها کامپیوترهای اینتلی اپل هستند.

باید منتظر بمانیم تا ببینیم اینتل در نهایت به سراغ استفاده از خطوط تولید TSMC می‌رود و امکان تامین سفارشات خود از طریق این شرکت را خواهد داشت یا نه.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato