ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپلیکیشن ایکس باکس حالا چگونگی اجرای بازی‌ها روی ویندوز را پیش‌بینی می‌کند

مایکروسافت به‌تازگی برچسب جدیدی به نسخه ویندوز اپلیکیشن ایکس باکس اضافه کرده که به کاربر نشان می‌دهد هر بازی روی کامپیوتر او چه عملکردی خواهد داشت. این قابلیت فعلا در حالت آزمایشی قرار دارد و ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۶ آذر ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۰

مایکروسافت به‌تازگی برچسب جدیدی به نسخه ویندوز اپلیکیشن ایکس باکس اضافه کرده که به کاربر نشان می‌دهد هر بازی روی کامپیوتر او چه عملکردی خواهد داشت. این قابلیت فعلا در حالت آزمایشی قرار دارد و به چند بازی خاص محدود شده ولی احتمالا به‌زودی به‌صورت عمومی برای همه کاربران در دسترس قرار می‌گیرد.

اگرچه پیش‌نیازهای سیستم برای اجرای بازی‌ها در گذشته در اپلیکیشن ایکس باکس نمایش داده می‌شد، ولی کاربران با کمک این برچسب خیلی راحت‌تر می‌توانند متوجه شوند که کدام بازی‌ها به‌صورت روان روی سیستم‌شان اجرا خواهد شد. مایکروسافت برای این کار بررسی‌هایی را روی بازی‌ها انجام داده تا پیش‌بینی کند که هر دستگاه چه عملکردی از خود به نمایش می‌گذارد.

همان‌طور که گفتیم، این برچسب برای همه بازی‌ها نشان داده نمی‌شود. بازی‌هایی که فاقد این ویژگی هستند عبارت Performance check not available yet را نشان می‌دهند. در نتیجه، به نظر نمی‌رسد که اپلیکیشن ایکس باکس به‌صورت آنی قدرت سخت‌افزار شما را بررسی کند. این شرکت احتمالا پایگاه داده‌ای از توان عملیاتی سخت‌افزارهای مختلف تشکیل داده که پیش‌بینی‌های خود را بر اساس آن انجام می‌دهد.

بررسی قدرت عمل سیستم در اپلیکیشن ایکس باکس

مایکروسافت هنوز جزئیات سازوکار این بررسی را منتشر نکرده، بنابراین مشخص نیست که نتیجه بررسی بر اساس حداقل سیستم مورد نیاز اعلام می‌شود یا سیستم پیشنهادی. همچنین نمی‌دانیم که دقیقا چه فاکتورهایی برای این بررسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر این برچسب به‌درستی کار بکند و نشان بدهد که کامپیوتر چه عملکردی در اجرای بازی‌ها خواهد داشت، کاربران دیگر نیازی به استفاده از ابزارهای شخص ثالث مثل Can You Run It ندارند. افزون بر این، با این قابلیت می‌توان درباره توان عملیاتی سیستم اطلاعاتی به دست آورد و سخت‌افزارها را ارزیابی کرد.

برای آزمایش این ویژگی و حتی نصب بازی‌ها روی کامپیوتر، می‌توانید اپلیکیشن Xbox Insider را دانلود کرده و وارد پیش‌نمایش بازی‌های ویندوز شوید. سپس به جدیدترین نسخه اپلیکیشن ایکس باکس دست پیدا می‌کنید و امکان آزمایش این ویژگی را خواهید داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی